22. Wędrowny Festiwal „Kolory Polski” to w tym roku 11 koncertów i 10 wycieczek. Formuła świetnie się do tej pory sprawdza: koncerty, m.in. w zabytkowych przestrzeniach kościołów Łódzkiego, zapadają w pamięć. Kto był raz, na pewno będzie wracał.
Już pierwszy z koncertów – w sobotę, 24 lipca – zapowiada się wyjątkowo. Tak anonsuje go Tomasz Bęben, dyrektor Filharmonii Łódzkiej i festiwalu Kolory Polski: – Pierwszy raz w historii festiwalu dojedziemy do dominikańskiego sanktuarium w Gidlach, to wyjątkowe miejsce na mapie województwa łódzkiego. Tamtejsza Kapela Gidelska na przestrzeni lat korzystała z cennych zbiorów nut. Do tej pory powstawały ich opracowania o charakterze muzykologicznym, ale nikt nie spojrzał na ten materiał z punktu widzenia potencjału artystycznego.
24 lipca czeka nas wieczór z muzyką dawną. „Do epoki baroku przeniesie słuchaczy Royal Baroque Ensemble – polski zespół instrumentalny specjalizujący się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku” – czytamy w zapowiedzi koncertu inaugurującego festiwal Kolory Polski.
– Większość koncertów będzie przygotowana przez naszych muzyków – dodaje dyrektor Filharmonii Łódzkiej.
Na trasie festiwalu Kolory Polski
Miejscowości, które odwiedzi 22. Wędrowny Festiwal „Kolory Polski” to: Gidle – 24 lipca, Skierniewice – 25 lipca, Lutomiersk – 31 lipca, Zgierz – 1 sierpnia, Krośniewice – 7 sierpnia, Piotrków Trybunalski – 8 sierpnia, Charłupia Mała – 15 sierpnia, Zelów – 21 sierpnia, Wieluń – 22 sierpnia, Łowicz – 28 sierpnia.
Finałowy koncert odbędzie się w łódzkiej katedrze 29 sierpnia.
Zwiedzanie, a potem koncert
Można też zapisywać się na wycieczki towarzyszące festiwalowi. “Osoby, które chcą połączyć wieczory muzyczne ze zwiedzaniem, zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Program wycieczek obejmuje zwiedzanie wybranych zabytków i miejscowości na trasie do miejsca koncertu oraz transport powrotny. Uczestnicy obejrzą między innymi zespoły dworkowo-parkowe w Kobielach Wielkich, Dzierżąznej i Małkowie, młyn w Kołacinie, zabytkowy most w Maurzycach na rzece Słudwi, Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Cena wycieczki to 75 lub 85 zł” – zachęca Filharmonia Łódzka.
Wstęp na koncerty jest wolny. Program na Facebooku Kolorów Polski i stronie Filharmonii Łódzkiej. Zapisy na płatne wycieczki odbywające się w dniu koncertów prowadzi przy ul. Piotrkowskiej 17 Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Wycieczki można kupować wyłącznie w siedzibie TPŁ: w lipcu we wtorki i środy w godz. 14-16, w sierpniu we wtorki w godz. 14-18. Szczegóły na stronie www.tplodzi.eu
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS