A A+ A++

Utworzony: sobota, 22 sierpnia 2015 16:10

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii. Rząd chce wyjść naprzeciw potrzebom obywateli i już niedługo pojawią się nowe rozwiązania na brytyjskich drogach, które ułatwią kierowcom życie.

r e k l a m a





Zobacz także:

Jak donosi portal Metro, autostrady na Wyspach będą miały wyznaczony pas, jedynie dla samochodów elektrycznych. Jadąc w tej strefie kierowca będzie mógł bezprzewodowo ładować swój akumulator. Pole elektromagnetyczne, które będzie się tworzyło pod jezdnią, zasili urządzenie zainstalowane w podwoziu pojazdu. Wciąż oczywiście jest wiele szczegółów, które trzeba dopracować, ale prace nad nowymi rozwiązaniami trwają.

Obecnie największym problemem dla posiadaczy samochodów elektrycznych jest niewystarczająca liczba miejsc, gdzie można ładować akumulatory. W przyszłości na autostradach takie punkty miałyby być rozmieszczone co 32 kilometry.

Walorem samochodów o napędzie elektrycznym jest niski koszt eksploatacji, pojazdy są cichsze oraz bardziej ekologiczne, co powoduje, że nawet przy ich dużej liczbie, są bardziej znośne dla środowiska.

– Musimy już teraz myśleć o przystosowywaniu sieci dróg dla samochodów elektrycznych. W ciągu najbliższych 30 lat czekają nas nowe wyzwania technologiczne i zdecydowaliśmy, że już czas wdrażać innowacyjne rozwiązania – komentuje Nick Brunetti, rzecznik Highways England.

Małgorzata Żuk / POLEMI.co.uk
Fot.: wavebreakmedia / Shutterstock


Linki sponsorowane

Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRewolucja na Wyspach! Brytyjski rząd potwierdza: nowe, obowiązkowe składki pracownicze!
Następny artykułPrywatność w sieci nie musi ginąć, ale liczy się transparentność – wywiad z badaczem Łukaszem Olejnikiem