A A+ A++

Finały WOŚP to wydarzenia pełne nadziei, koloru i pozytywnej energii, dlatego w tym roku Fundacja WOŚP nie zwalnia tempa mimo pandemii koronawirusa.

Nie wiadomo jak dokładnie będzie wygadać 29. Finał. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna w naszym kraju. Jednak będziemy na pewno grać z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa  W tym roku z racji pandemii COVID 19 rejestracja przebiega w sposób bezpieczny, czyli online.

– podkreśla Jan Myćka, szef sanockiego sztabu WOŚP.

 

Zostań wolontariuszem 29. Finału WOŚP i zagraj z nami podczas #wosp2021. Zarejestruj się przez internet, dołącz do wybranego Sztabu i kwestuj z tekturową puchą lub kwestuj online zakładając swoją eSkarbonkę. Przeczytaj poniższą instrukcję, dzięki której przejdziesz proces rejestracji bez problemów, zaledwie w 7 krokach! 

Za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl złożysz swój wniosek o bycie wolontariuszem 29. Finału WOŚP w przystępny sposób, wypełniając formularz zgłoszeniowy online.  Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – zostaniesz poinformowany o decyzji Sztabu mailowo lub w zakładce “Wiadomości” na swoim koncie iWolontariusza. 

Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

 

Zanim jednak przystąpisz do działania, zapoznaj się z regulaminem wolontariusza.

 

Zagraj z nami 10 stycznia! Finał fajniejszy jest z Tobą! 

  1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl
  • Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, poproś opiekuna (rodzica) o założenie konta opiekuna wolontariusza.
  • Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, możesz przystąpić do samodzielnego wypełnienia zgłoszenia.
  1. Podaj dane osoby pełnoletniej

    Na samym początku uzupełnij dane w celu założenia konta w bazie wolontariusza/opiekuna prawnego (imię, nazwisko, pesel, hasło, e-mail).

    Pamiętaj! Dane na tym etapie muszą być podane osoby pełnoletniej! Jeśli jesteś opiekunem prawnym, konto rejestrujesz na swoje dane, nie wolontariusza. Dane niepełnoletniego wolontariusza opiekun będzie dodawał w dalszych krokach.

  1. Potwierdź rejestrację – kliknij w link aktywacyjny

    Pierwszy etap za Tobą! Żeby utworzyć konto w bazie, musisz jeszcze tylko kliknąć w link aktywacyjny, przesłany na adres e-mail, który podałeś w formularzu rejestracyjnym. Po kliknięciu przeniesiesz się ponownie na stronę iwolontariusz.org.pl. Na górze zobaczysz zielony pasek, który poinformuje Cię o poprawnej aktywacji. Teraz możesz już się zalogować.

  1. Dodaj wolontariusza

    “WOLONTARIUSZ 18+”

     taki napis zobaczysz w swoim koncie jako 1 z 3 opcji do wyboru. Widzisz? Świetnie! Czas przystąpić do rejestracji osoby, która chce dołączyć do Sztabu w swojej okolicy i kwestować podczas 29. Finału.

     

  2. Formularz osoby kwestującej

    Czas na drugi formularz – osoby kwestującej. Uwaga opiekunowie! To właśnie tutaj podajecie dane niepełnoletniego wolontariusza.

    Przygotuj swoje zdjęcie – pamiętaj, że jego rozmiar musi być w formacie jpg i mieć minimum 600 x 800 pikseli. Jeśli zdjęcie nie będzie spełniać powyższych kryteriów, nie będziesz mógł wysłać zgłoszenia. Aby zdjęcie zostało zaakceptowane najlepiej wrzucić zdjęcie dowodowe/legitymacyjne. Ważne, by na zdjęciu była dobrze widoczna twarz wolontariusza.

    W formularzu będziesz poproszony o podanie danych osoby zgłaszającej się na wolontariusza – imię, nazwisko, datę urodzenia, pesel, nr telefonu, adres zamieszkania (ulica, nr domu i nr lokalu, miasto, kod pocztowy, kraj) szkołę lub miejsce pracy



     

  3. Wybierz Sztab

    W formularzu w kroku “Wybór Sztabu” zobaczysz okienko do wpisania Sztabu. Aby wybrać Sztab w swoim mieście, skorzystaj z wyszukiwarki – by wyszukać Sztab w Twojej okolicy, możesz wpisać nazwę miejscowości lub numer Sztabu (ID), jeśli go znasz. W tym miejscu możesz też wykorzystać TOKEN.

    Wypełnione? Na koniec, zapoznaj się z klauzulą RODO i kliknij “Wyślij”.

    Twoje zgłoszenie właśnie trafiło do Sztabu.



     

  1. Potwierdzenie ze Sztabu

    Gdy Twój wniosek zostanie rozpatrzony przez Sztab, taką informację od Sztabu zobaczysz w swoim koncie iWolontariusza w zakładce „Wiadomości”. Powiadomienie zostanie również wysłane do Ciebie na adres mailowy, który podałeś przy wypełnianiu formularza.

    Od tej chwili wszystkie powiadomienia od Sztabu będziesz widzieć w zakładce „Wiadomości”. Sztab tu Będzie informował Cię o spotkaniach, konieczności podpisania dokumentów, jeśli będzie taka potrzeba, o dodatkowych atrakcjach itd. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

 

Jeśli Twój wniosek zostanie odrzucony i nie będziesz mógł kwestować z tekturą puszką na ulicach swojej miejscowości, nadal możesz kwestować online zakładając swoją eSkarbonkę. 

 

Jakie są opcje kwestowania?

Kwesta z puszką to tradycyjna i najpopularniejsza opcja zbiórki. Co roku tysiące osób w całej Polsce spacerują po ulicach miast, zbierając pieniądze na zakup najnowocześniejszych sprzętów dla polskich szpitali. Z uwagi na pandemię wprowadzamy specjalne rozwiązania. Dzięki doświadczeniu przy Najpiękniejszej Domówce Świata WOŚP wiemy jak zadbać o bezpieczeństwo podczas 29. Finału WOŚP.

Sztabowa Puszka Stacjonarna to opcja dedykowana małym przedsiębiorstwom oraz organizatorom imprez zamkniętych zarejestrowanych w Bazie Szefa Sztabu. Każda taka puszka powinna zostać zarejestrowana i mieć przypisanego opiekuna. Zbiórka do Sztabowej Puszki Stacjonarnej może być realizowana tylko przy pomocy oficjalnej finałowej puszki i może się odbywać wyłącznie w lokalu, który otrzymał zgodę na przeprowadzenie kwesty.

Sztabowa Puszka Wirtualna to rodzaj zbiórki skierowany do firm i portali internetowych, które chcą zorganizować zbiórkę za pomocą elektronicznych środków przekazu. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym.

Warto wspomnieć, że z początkiem grudnia ruszają również ponownie opcje zbiórek online, będzie można wesprzeć cel 29. Finału za pomocą m.in.: eSkarbonki, czyli internetowej puszki wolontariusza, wpłat na Facebooku oraz licytować i wystawiać przedmioty na aukcjach WOŚP w serwisie Allegro.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKibice Barcelony dopadli Antoine'a Griezmanna. “Okaż szacunek”
Następny artykułG20 za deklaracją ochrony klimatu z użyciem różnych paliw, a nie tylko OZE