Oprócz niego u sędziów stawił się także szef Ferrari, Fred Vasseur. Obaj panowie dali się ponieść emocjom w Las Vegas z różnych powodów. Szef Scuderii był poirytowany incydentem z pierwszego treningu, gdzie poluzowana pokrywa studzienki kompletnie zniszczyła bolid Carlosa Sainza, a szef Mercedesa zaatakował dziennikarza, który cały czas próbował tworzyć negatywną narrację wokół weekendu w Las Vegas.
Sędziowie w Abu Zabi dali obu szefom formalne ostrzeżenia i przypomnieli im, że są osobami publicznymi, które muszą stanowić przykład dla wszystkich.
“Uważam, że to bardzo dobrze, że przypominamy wszystkim udziałowcom, którzy mają profil publiczny, że jesteśmy odpowiedzialni za to co mówimy mediom i w telewizji” mówił Wolff na torze Yas Marina.
“Jeżeli Fred i ja mamy iść do sędziów, jeżeli możemy wpłynąć na ogólną zmianę podejścia sędziów i FIA do sankcjonowania przekleństw, to dobrze.”
“Nikt nie powinien używać przekleństw w bolidzie, czy poza nim. Powinniśmy stanowić przykład dla wielu naszych fanów, zwłaszcza tych młodszych. Uważam, że to ważne.”
“Z drugiej jednak strony, ważne jest również przypomnienie udziałowcom, niezależnie czy są to kierowcy, szefowie ekip, przedstawiciele FIA, że mamy kodeks sportowy- jest kodeks etyki FIA, umowa Concorde, których musimy przestrzegać i trzymać się przepisów, szczerości, przejrzystości, które ma na celu przede wszystkim rozwój sportu i działania na jego rzecz.”
“Wszyscy mamy tą odpowiedzialność i powinniśmy być odpowiedzialni za nasze działania, bez względu, w którym obozie się znajdujemy i jak wysoką pozycję zajmujemy.”
“Dlatego właśnie postrzegam to jako dobrą sytuację i działania sędziów, którzy nasz upominają, zaczynając od języka, który powinien być wykorzystywany, aby wyzwolić ogóle przypomnienie to jak powinniśmy się ze sobą komunikować.”
Wolff dodał jednak, że w Las Vegas poczuł się sprowokowany przez dziennikarza: “Nigdy nie wyciągnę z tego nauczki. Gdy jestem prowokowany, oddaję, atakuję podwójnie. Tego nauczyło mnie niestety życie.”
“Ale jest dobrze- język, szczerość, przejrzystość, prawdomówność, szacunek do procesów zarządzania, podejmowania decyzji, sprawiedliwość i sportowa równość. To ważne słowa dla nas wszystkich.”
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS