A A+ A++

Pomoc publiczna musi stanowić zachętę do realizacji projektu unijnego. Bez „efektu zachęty” środki przyznane na realizację przedsięwzięcia mogą zostać uznane za nienależne, a beneficjent, który je pobrał, będzie zobowiązany do ich zwrotu.

Obok samorządów, przedsiębiorcy są najliczniejszą grupą podmiotów, do których adresowane jest wsparcie unijne. Mają oni możliwość ubiegania się o środki na realizację projektów inwestycyjnych polegających m.in. na wprowadzeniu zmian w procesie produkcyjnym lub zmian w sposobie świadczenia usług. Skutkiem tych zmian powinno być wprowadzenie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług oraz zwiększenie zatrudnienia. Właściciele firm mogą także starać się o dofinansowanie na rozbudowę swoich przedsiębiorstw, w tym na zakup nowoczesnych maszyn i sprzętu produkcyjnego.

W każdym z przypadków, w których dofinansowanie przyznane na realizację podobnych przedsięwzięć inwestycyjnych będzie stanowiło pomoc publiczną, jednym z elementów warunkujących możliwość przyznania dofinansowania jest to, aby udzielana pomoc finansowa wywołała tzw. „efekt zachęty”.

Czytaj też: Nowe warunki udzielania pomocy publicznej przedsiębiorcom

WAŻNE!

Zasa…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁuków: co z budową chodnika przy ul. Wójtostwo?
Następny artykuł“Samochód ciężarowy zderzył się czołowo z osobowym”. Śmiertelny wypadek na krajowej “50”