We włoskiej Serie A siatkarek rozpoczęła się rywalizacja półfinałowa. Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie dość łatwo w trzech setach poradziło sobie z zespołem Magdaleny Stysiak, Savino Del Bene Scandicci. Sporo emocji było w Novarze, gdzie Igor Gorgonzola z Malwiną Smarzek Godek wygrał po tie-breaku z Saugellą Monza. Awans do finału rozgrywek dają dwa zwycięstwa w półfinale.

W pierwszej półfinałowej parze po przeciwnych stronach siatki stanęły Joanna Wołosz z Imoco Volley Conegliano i Magdalena Stysiak z Savino Del Bene Scandicci. Siatkarki z Conegliano, które w tym sezonie są niepokonane we włoskiej Serie A, są zdecydowanym faworytem do zdobycia mistrzostwa kraju.

Imoco swoją dominację udowodniło w pierwszym meczu półfinałowym, w którym wystąpiło w roli gospodarza. W pierwszym secie Joanna Wołosz i jej koleżanki cały czas miały bezpieczną przewagę, jednak moment dekoncentracji w końcówce sprawił, że przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Ostatecznie gospodynie wygrały 25:23. W pozostałych dwóch partiach przewaga podopiecznych Daniele Santarelliego była ogromna. Imoco wygrało do 16 i do 14, zapewniając sobie pierwszą wygraną w rywalizacji półfinałowej.

Joanna Wołosz całe spotkanie kierowała grą swojej drużyny, zdobywając przy tym 4 punkty. Polska rozgrywająca dwukrotnie punktowała blokiem, miała na koncie jeden skuteczny atak, a także jednego asa serwisowego. Liderkami zwycięskiego zespołu były Paola Egonu (15 pkt.), Kimberly Hill (14 pkt.) oraz Robin De Kruijf (12 pkt.). W zespole ze Scandicci najwięcej, 10 punktów, zdobyła Magdalena Stysiak. Polska atakująca skończyła 8 ataków (35% skuteczności) oraz zapisała na swoim koncie dwa punktowe bloki.

Dużo więcej emocji było w pierwszym meczu drugiej pary półfinałowej, w którym Igor Gorgonzola Novara podejmował Saugellę Monza. Pierwszy set pod kontrolą gospodyń zespół Malwiny SmarzekGodek wygrał do 21, jednak drugą partię to przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 8:! i nie dały się już dogonić. Zespół z Novary po wygraniu trzeciego seta ponownie objął prowadzenie w meczu, ale siatkarki z Monzy znów wyrównały i doprowadziły do tie-breaka. W nim mimo nie najlepszego początku Igor Gorgonzola Novara wygrał 15:10 i objął prowadzenie w rywalizacji półfinałowej.

Liderkami zespołu z Novary były Haleigh Washington (16 pkt.) oraz Caterina Bosetti (17 pkt.). Malwina Smarzek-Godek zdobyła 13 punktów, z czego 12 atakiem przy 39% skuteczności. Polska atakująca dołożyła do tego jednego asa serwisowego. W zespole z Monzy najwięcej punktów zdobyły Lise Van Hecke (22) oraz Edina Begić (16).