Jak magnez wpływa na zdrowie?
Odpowiednio wysoka podaż magnezu przyczynia się do poprawy problematycznych parametrów w licznych schorzeniach. Jedną ze znanych ról tego elektrolitu jest wpływ na ciśnienie tętnicze oraz potencjał w obniżaniu przekroczonych jego norm. Działanie to korzystnie może wpłynąć na zdrowie osób narażonych na nadciśnienie i choroby układu sercowo-naczyniowego, a także tych, które już zmagają się z pewnymi zaburzeniami krążeniowymi. Systematyczna konsumpcja magnezu na poziomie mieszczącym się w zalecanych zakresach może ponadto pomóc uniknąć zaburzeń gospodarki glukozowo-insulinowej, a także kostno-mineralnej, sprzyjając prewencji cukrzycy typu 2 oraz osteoporozy.
Jak zadbać o poziom magnezu?
Jednym z ważnych aspektów, o który należy zadbać, kiedy celem jest optymalizacja poziomu odżywienia magnezem, jest systematyczna jego podaż w ciągu dnia. Warto ilość magnezu w zaplanowanym jadłospisie rozłożyć na kilka porcji o różnych porach. W produktach spożywczych spotkać go można głównie w nasionach dyni oraz chia, migdałach oraz nerkowcach, czy szpinaku i płatkach owsianych, a także w licznych produktach wzbogacanych. Źródło stanowić mogą również napoje elektrolitowe oraz wody mineralne, a także charakteryzujące się wysoką przyswajalnością suplementy diety.
Organizm osoby dorosłej z populacji ogólnej potrzebować może około 300 – 400 mg magnezu dziennie. Niedobory nie są czymś rzadko spotykanym, a łatwo jest ich uniknąć stosując zróżnicowaną dietę i / lub sięgając po magnez w postaci kapsułek, tabletek, proszku lub tabletek musujących w dawkach nieprzekraczających codziennego zapotrzebowania.
Artykuł powstał we współpracy z SFD – Sklep.sfd.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS