A A+ A++

Miasto zapewni pomoc – póki co – prawną pracownikom zlikwidowanej Warmii – zadeklarował 13 stycznia Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka  podczas spotkania z dziennikarzami lokalnych mediów  .

Z końcem 2019 roku 140 pracowników Warmii pozostało bez pracy. Okazuje się, że wbrew  zapewnieniom właściciela o uczciwym potraktowaniu załogi, zwolnieni  pracownicy nie otrzymali pensji za ostatni miesiąc ubiegłego roku ani innych wynikających z tym świadczeń.

Burmistrz – jak poinformował dziennikarzy – 31 grudnia 2019 roku skierował do właściciela pismo, rozmawiał z nim również osobiście na ten temat , spotkał się także z pracownikami Warmii.

– W trakcie rozmowy, którą odbyłem z właścicielem uzyskałem zapewnienie, że wszystkie zobowiązania wobec pracowników zostaną zrealizowane. Okazuje  się jednak, że nie było to zapewnienie zgodne do końca z prawdą – stwierdził burmistrz dodając jednocześnie, że spotkanie z  pracownikami Warmii pokazało ich wielką determinację wykazali w celu uruchomienia zakładu nawet pod innym szyldem. Brak jest jednak na razie silnego lidera.

Podczas spotkania pracownicy Warmii prosili władze samorządowe miasta  o wsparcie.

-Takie wsparcie otrzymają ale nie jest to sprawa prosta. W takim zakresie jak to będzie możliwe ze strony miasta otrzymają na pewno wsparcie prawne w dochodzeniu należności– zapewnił burmistrz.

Bardzo ważnym elementem zaistniałej sytuacji jest dla władz miasta pomoc w znalezieniu rozwiązania dotyczącego dalszego funkcjonowania zakładu. Na takie rozwiązanie pojawiła się szansa.

– Sódmego stycznia mój zastępca spotkał się z przedstawicielami jednej z dużych warszawskich firm, którą namawiał do zainwestowania w Kętrzynie i w Warmię. Jest pozytywny oddźwięk. Ale potrzebny jest wiarygodny podmiot , który przejąłby  pracowników  i rozpoczął  produkcję – podkreślił Ryszard Niedziółka.

– Żeby jednak było to możliwe potrzebna jest do tego hala i maszyny, a te należą do właściciela Warmii. Jednak, mimo chęci wydzierżawienia hali i maszyn, do chwili obecnej nie doszło do formalnego porozumienia z właścicielem. To nie daje nam pewności, że ze strony właściciela były to wiarygodne zapewnienia mówiące o utrzymaniu firmy nawet gdyby miało to być w rękach innego podmiotu- uzupełnił zastępca burmistrza Maciej Wróbel.

„Są małżeństwa, które pracowały w Warmii razem. Dziś zostali bez środków do życia. Jest mi przykro, że tak kończy się historia Warmii, ale wciąż wierzę, że uda się ją w jakiś sposób uratować”.- napisał na profilu fb burmistrz Ryszard Niedziółka.

Oby tak się stało, bo przecież 140 rodzin związanych z Warmią przeżywa prawdziwy – osobisty dramat.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWarsztaty stolarskie dla dzieci
Następny artykułOscary 2020: Polska z oscarowym rekordem ostatniej dekady