Podlaskie. Przedsiębiorcze. Partnerskie. Perspektywiczne. Taką wizję naszego regionu zawiera projekt Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego 2030 roku. W środę 8 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Grajewie przy ul. Strażackiej 6B zakończyły się konsultacje społeczne dokumentu.
Podczas spotkania przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zapoznali uczestników z głównymi założeniami dokumentu, kierunkami i celami rozwoju uwzględnionymi w projekcie.
Strategia wyróżnia sześć Obszarów Strategicznej Interwencji, każdy z nich ma inne zasoby i potencjał, każdy ma też inne potrzeby. Wśród stref wskazano: miasta średnie tracące funkcje społeczno-gospodarcze (Hajnówka, Zambrów, Augustów, Łomża, Grajewo, Sokółka i Bielsk Podlaski), obszary zagrożone trwałą marginalizacją (gminy wiejskie i powiązane z nimi małe miasta), subregionalne ośrodki wzrostu (Suwałki, Łomża, Bielsk Podlaski), Białystok i jego obszar funkcjonalny, miasta powiatowe i obszary wiejskie, głównie rolnicze, posiadające duże walory ekologiczne i krajobrazowe.
Cele strategiczne omawianego projektu to dynamiczna gospodarka, zamożni mieszkańcy i partnerski region. W dokumencie zapisano też misję – “Ambitne podlaskie”, w myśl którego województwo chce być dobrze rozwiniętym regionem, wykorzystującym nowoczesne technologie i rozwiązania, dążącym do najlepszego wykorzystania potencjałów i niwelowania słabości; regionem atrakcyjnym pod względem jakości życia mieszkańców, dzięki pięknej przyrodzie, wysokiej jakości usług publicznych i kompetentnym mieszkańcom. Dobrze zarządzany regionem ma dbać o interesy mieszkańców i współpracować z partnerami krajowymi i zagranicznymi.
Po prezentacji koncepcji uczestnicy spotkania dyskutowali na jej temat.
e-Grajewo.pl
Dyskusja jak widać szeroka, może jakieś wnioski, zagrożenia, uwagi? Te slogany są znane od wielu lat z nich tak naprawdę nic nie wynika. Skupiłbym się nad sprawna obsługą publicznej służby zdrowia, zmniejszenie kolejek, zwiększenie specjalistów, powiększenie parkingu przed szpitalem i zrobienie go bezpłatnym. Czy ten pan parkingowy zarobi na siebie sprzedając te bilety? Szpital jest chyba największym obiektem do utrzymania w powiecie i powinien być w idealnym stanie spoglądając na tak liczną rzeszę radnych powiatowych. Jako mieszkaniec tego powiatu odnoszę wrażenie że stan szpitala i dworca kolejowego jest utrzymywany w kiepskim stanie tylko dlatego, aby uzasadniać istnienie powiatu.
Napisał: obywatel dodano: 2020-01-08 22:28:55
Nigdzie nie ma bezpłatnych parkingów pod szpitalami obywatelu!
Napisał: widz dodano: 2020-01-09 19:39:56
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS