A A+ A++

W gminie Rogowo o mandat wójta ubiegać się będzie trzech kandydatów. Do Tomasza Michalczaka, który wystartuje z listy KWW Forum Samorządowego Pałuki oraz Macieja Zabłockiego z KW Prawa i Sprawiedliwości dołączył Witold Kowalski, reprezentujący KWW Gmina Rogowo Liczą się ludzie. Swój program wyborczy zawarł w 10 punktach Kowalskiego.

Witold Kowalski jest związany z Rogowem od urodzenia. Ma 59 lat, jest żonaty, ma troje dzieci. – Tutaj się wychowałem, tu spędziłem moją młodość. Moja mama jako lekarz stomatolog poświęciła całe swoje zawodowe życie mieszkańcom naszej gminy. Została w 2022 roku uhonorowana zaszczytnym tytułem Honorowego Obywatela Gminy Rogowo. Ojciec jako Naczelnik Gminy Rogowo do 1986 roku pracował i zrealizował wiele niezbędnych inwestycji, które do dzisiaj służą mieszkańcom – wyliczał kandydat. 

Z wykształcenia jest prawnikiem. W rozmowie z Pałukami podkreślił, że posiada rozległą wiedzę w zakresie funkcjonowania samorządu lokalnego – pracował w nim od 1996 roku (Urząd Miejski w Gnieźnie, Urząd Miasta w Witkowie oraz Urząd Gminy w Rogowie). Zatrudniony był również jako projektant przy opracowywaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i warunków zabudowy dla gmin. Aktualnie jego miejscem pracy jest Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, w którym pełni funkcję kierownika. – Od kilkudziesięciu lat zajmuję się sportem. Jestem trenerem klasy mistrzowskiej karate, posiadam 4 dan (stopień – przyp. red.) w tej dyscyplinie. Aktualnie trenuję karate Kyokushin. Nie należę do żadnej partii politycznej, jestem ponad podziałami. Osobiście chciałbym, aby mieszkańcy mieli większy wpływ na podejmowane kluczowe decyzje inwestycyjne na terenie naszej gminy. Tylko razem możemy zmienić gminę na lepsze – ocenił kandydat na wójta.

Priorytetem Witolda Kowalskiego mają być drogi – budowa nowych i remont już istniejących, stworzenie specjalnej strefy ekonomicznej, korzystne rozwiązania dla mieszkańców dotyczące wywozu śmieci i ich dalszego zagospodarowania, pozyskanie większej ilości funduszy europejskich, alternatywne źródła energii odnawialnej, stworzenie planów zagospodarowania przestrzennego dla całej gminy, utrzymanie funduszu sołeckiego, pozyskiwanie zewnętrznych inwestorów, zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do opieki medycznej (w tym specjalistycznej) oraz utworzenie w Urzędzie Gminy bezpłatnego punktu poradnictwa rolniczego. 

Justyna Kulpińska

Aktualizacja: 08/03/2024 21:50
Autor: Pałuki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEmocjonujące starcie w Gliwicach! Pięć goli w meczu Piasta z Radomiakiem
Następny artykułKierowcy Mercedesa liczą na lepsze tempo wyścigowe