Niedzielny mecz przeciął marzenia kibiców Wisły Płock o barażach. Już wiadomo, że Nafciarze zostają w pierwszej lidze po tym, jak w meczu ostatniej kolejki zostali pokonani przez Resovię Rzeszów 1:2 (0:1).

W niedzielę, 26 maja Wisła Płock stoczyła bój z Resovią Rzeszów. Stawką była walka w barażach i szansa na powrót do ekstraklasy. Ten ważny mecz rozpoczął się od pierwszego kopnięcia Ireny Rosińskiej – wieloletniej pracownicy i legendy klubu, która właśnie tego dnia obchodziła urodziny.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się dynamicznie – już od 3. minuty walka toczyła się to na jednej, to na drugiej części boiska. Łukasz Sekulski nawet strzelił gola, ale był na spalonym, więc sędzia nie uznał bramki.

W odpowiedzi goście zaatakowali bramkę Nafciarzy i w 11. minucie zdobyli przewagę, dzięki celnej akcji główką z rzutu wolnego w wykonaniu Marcina Urynowicza. Wisła ruszyła do rewanżu, ale mimo kilku akcji, bez skutku. Jesper Westermark trafił, co prawda, w 39. minucie do siatki Resovii, ale sędzia zauważył zagranie ręką jednego z Nafciarzy, w wyniku czego ponownie gol nie został uznany. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

Po przerwie na boisku pojawili się Mieszko Lorenc i Fabian Hiszpański, którzy zastąpili Jakuba Grića i Davia Niepsuja. Wkrótce po wznowieniu gry Nafciarze mieli świetną sytuacją po rzucie rożnym, jednak strzał Łukasza Sekulskiego odbił się jedynie od poprzeczki.

Dopiero w 75. minucie Wisła przerwała impas – Jesper Westermark ponownie trafił do bramki i tym razem sędzia uznał gol. Jednak remis nie był zadowalający dla żadnej ze stron. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo. Niestety, w 89. minucie to rywal Nafciarzy celnie strzelił do bramki, ustalając wynika na 1:2. Sędzia doliczył 5 minut, jednak wynik nie uległ już zmianie. Ostatni gwizdek oznaczał, że Wisła Płock nie zagra w barażach o awans do ekstraklasy.

Nafciarze skończyli sezon 23/24 na 7. miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi, natomiast Resovia spadła o ligowy szczebel niżej.

Wisła Płock – Resovia Rzeszów 1:2 (0:1)

0:1 – Marcin Urynowicz 11’
1:1 – Jesper Westermark 75’
1:2 – Adrian Łyszczarz 89’

WPŁ: 99. Bartłomiej Gradecki, 2. Marcin Biernat, 4. Adam Chrzanowski, 8. Jakub Grič (46’, 6. Mieszko Lorenc), 14. Mateusz Szwoch, 18. Jime (81′, 32. Fryderyk Gerbowski), 20. Łukasz Sekulski (C)(65′, 9. Dawid Kocyła), 21. Igor Drapiński (65′, 37. Oskar Tomczyk), 24. David Niepsuj (46’, 16. Fabian Hiszpański), 44. Marcus Haglind-Sangré, 53. Jesper Westermark.

RES: 1. Branislav Pindroch, 2. Mateusz Bondarenko, 4. Rafał Mikulec, 6. Bartłomiej Wasiluk (C) (81′, 25. Gracjan Jaroch), 7. Kelechukwu Ibe-Torti, 9. Maciej Górski, 10. Adrian Łyszczarz, 14. Marcin Urynowicz, 23. Jerzy Tomal (87′, 20. Radosław Bąk), 24. Bartłomiej Eizenchart (81′, 11. Kamil Mazek), 28. Kornel Osyra (65′, 17. Radosław Adamski).

Żółte kartki: Grić, Westermark, Biernat, Hiszpański – Eizenchart, Wasiluk.

Sędzia: Paweł Malec.