A A+ A++

Trwają wspólne wirtualne spotkania w ramach projektu ERASMUS +. Tak jak zaplanowano odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 w Starej Wsi codziennie od 17 do 21 maja poprzez platformę Teams. Uczniowie łączą się z partnerami projektu – równocześnie w spotkaniu bierze udział ponad 100 uczniów i nauczycieli z 6 europejskich szkół Bułgarii, Portugalii, Rumunii, Turcji oraz Włoch.

 Zawsze to, co pierwsze wydaje się być bardzo trudne i nie do zrealizowania, ale u nas w naszej szkole tego tak nie możemy powiedzieć ani o naszych uczniach, ani o nauczycielach. Wirtualne spotkanie z pięcioma szkołami z dalekich krajów, bo najbliższa z nich jest w Rumunii a najdalsza w Turcji. Do tego musimy dodać dwie różnice czasów. U nas jest 11:00, w Portugalii 10:00, a w Turcji już 12:00. Polscy uczniowie uczą się hybrydowo, Tureccy w domach, Włosi i Portugalczycy, Rumunii i Bułgarzy są w szkołach. Jednym słowem piękna mieszanka. Ale udało to wszystko razem połączyć, „ogarnąć” i pierwszy dzień mamy za sobą – informuje Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi. 

Wirtualnych gości w szkole w Starej Wsi witała dyrektor, Ewa Matras. – Jest nam przykro, państwa wyjazd nie doszedł do skutku i nie możemy osobiście gościć was w naszej szkole i w naszych domach. Mam jednak nadzieję, że spotkania wirtualne także przyniosą wszystkim osobom biorącym udział w projekcie wiele korzyści – mówiła pierwszego dnia. 

Dzień drugi projektu Maria Kita, koordynator ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi, określa jako najważniejszy. – Uczymy kolegów w Learning Teaching Trening o segregacji śmieci w naszym kraju. Temat spotkania to Weste Concern, czyli w trosce o odpady – tłumaczy. 

Spotkanie prowadzili  starsi uczniowie. Na początku partnerzy z Włoch przedstawili swoją szkołę oraz miasto – Bolonię. Po ich wprowadzeniu rozpoczęto wspólną wędrówkę po polskich zakładach segregacji śmieci, które zajmują się segregacją oraz recyklingiem odpadów, papieru, szkła, elektroniki, baterii, a także plastikowych butelek typu PET.

Młodzież przedstawiła swoim rówieśnikom zza granicy m.in. związaną z: zakładami uzdatniania wody, procesem badania wody pitnej, z segregowaniem odpadów, kończąc prezentację warsztatami oraz quizem niespodzianką, który składał się z pytań podsumowujących spotkanie. Brało w nim udział równocześnie 96 osób.

(Źródło/fot.: UG Limanowa)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOstatnie dni na składanie wniosków o dotację
Następny artykułDemotywatory DXXXIV – nowy rekord: czereśnie w tym roku można kupić za…