A A+ A++

GSW wraz z artystkami i artystami chce przyjrzeć się miejskiemu parkowi na wyspie – poznać jego historię oraz aktualne problemy. Inauguracja imprezy już za dwa tygodnie.

Od dwóch lat GSW zaprasza mieszkańców do udziału w festiwalach, które przybliżają historię dzielnic lub wyjątkowych miejsc Opola. “W tym roku idziemy na Wyspę Bolko! Mamy nadzieję, że dołączycie do nas” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Festiwal Wyspy Bolko

Instytucja wraz z artystkami i artystami chce przyjrzeć się miejskiemu parkowi na wyspie – poznać jego historię oraz aktualne problemy.

“Wyspa Bolko jak w soczewce skupia problematykę zmian klimatycznych oraz dynamikę potrzeb społecznych ludzi na całym świecie: umierania ekosystemów rzek, suszy, braku opadów atmosferycznych (szczególnie zimą), gwałtownych wichur łamiących najstarsze drzewa, zanieczyszczenia światłem, uporczywego hałasu samochodów oraz coraz wyraźniej rysującej się potrzeby naturalnego odpoczynku mieszkańców betonowych miast, tęskniących za przyrodą… W 2023 roku chcemy wspólnie z mieszkańcami Opola oraz ekologami i ekolożkami spacerować po wyspie i wzdłuż Odry. Zapytać architektów i architektki, jak w XXI wieku myśli się o projektowaniu nowoczesnych przestrzeni rekreacji w mieście. Stworzyć wspólnie z młodymi artystkami i artystami projekty zadające pytania o sytuację klimatyczną na świecie (i w Opolu) oraz stawiające pytanie o to, jak odpoczywać i ratować swoje zdrowie (psychiczne) w XXI wieku. Wreszcie pragniemy zaprosić twórców i twórczynie spoza Opola na rezydencje artystyczne, których tematem będzie Wyspa Bolko” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKatarzyna Pakosińska była o krok od śmierci. Przystojny Gruzin uratował ją, a potem poślubił
Następny artykułWielkanoc w Papui-Nowej Gwinei. Z wizytą u misjonarza ks. Łukasza Hołuba z Wierzbnej [ZDJĘCIA]