A A+ A++
fot. Pixabay

Uczniowie mogą wypróbować np. wirtualną podłogę, narysować coś przy pomocy długopisów 3D, czy zaprogramować robota. Mówi Wojciech Marcer:

Wojciech Marcer: Uczymy dzieci różnych nowoczesnych technologii i form nauczania oraz kompetencji przyszłości. W Częstochowie akurat Festiwal Wiosenny Nauki organizujemy po raz pierwszy. Powstał on bardzo spontanicznie we współpracy z dyrektorami częstochowskich szkół i okazało się, że jesteśmy teraz w 11 częstochowskich szkołach. Pokazujemy dzieciom, jak mogą wyglądać zajęcia edukacyjne przy użyciu drukarek 3D, programowania, projektowania, klocków inżynieryjnych. To wszystko staramy się zebrać w jedne zajęcia.


Projekt z Częstochowy dotarł już do wielu miast w województwie śląskim, stale się też rozrasta:

Wojciech Marcer: Ambicje mamy, żeby wejść z tym projektem na całą Polskę. Możemy liczyć na wspaniałą współpracę częstochowskich szkół. Chciałem podziękować wszystkim dyrektorom, głównie też pani dyrektor ze szkoły nr 41, gdzie zrodził się właśnie ten pomysł przekucia tego już na ten właśnie Wiosenny Festiwal Nauki. Pierwsza edycja tego programu przyjęła się niesamowicie. Odzew mamy wielki – chyba w okolicach 600 – 700 dzieci wzięło w nim udział. Licząc wszystkie szkoły po kolei i przy podobnej frekwencji dotrzemy do 3 tysięcy dzieci.

Dodajmy, że w Szkole Podstawowej nr 41 gdzie wymyślono Wiosenny Festiwal Nauki były specjalne pokazy i eksperymenty, w Szkole Podstawowej nr 53 przygotowano pracownię wirtualnej rzeczywistości. Przedsięwzięcie codziennie gości w innej szkole na terenie Częstochowy. Odzew jest pozytywny, dlatego festiwal będzie miał kontynuację:

Wojciech Marcer: Już teraz wiemy, że będziemy starali się zorganizować ten festiwal, jego drugą edycję letnią, tym razem podczas pikników letnich w szkołach. Chcemy też zwrócić się do Urzędu Miasta z prośbą o wsparcie i współpracę. Wiem, że urząd jest tutaj otwarty, więc na pewno zapukamy też do tamtych drzwi. Jesteśmy przygotowani, żeby każdą szkołę przyjąć, w każdej szkole tego typu prezentacje, naukę przez zabawę zaoferować

– dodaje Wojciech Marcer.

Festiwal Nauki odbywa się w 12 częstochowskich szkołach, potrwa do końca marca

Zobacz także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozstrzygnięto konkurs na realizację tegorocznych przedsięwzięć z zakresu rozwoju sportu
Następny artykułBłażej Kmieciak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego państwowej komisji ds. pedofilii. “Nie było żadnych nacisków”