Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (0-1) z liderem Koroną II Kielce w pierwszym meczu w rundzie wiosennej III ligi, gr. IV. Kielczanie prowadzili po pierwszej połowie. W drugiej części do remisu doprowadził Michał Mistrzyk, który wykorzystał rzut karny.

Wiślacy pokazali w starciu z liderującą przed meczem Koroną, że wyniki sparingów z drugoligowymi drużynami nie były kwestią przypadku. Również jesienią w Sandomierzu piłkarze Rafała Wójcika byli bliscy wywalczenia remisu, ale w ostatnich minutach zwycięskiego gola zdobyli kielczanie.

Dzisiejsze spotkanie obie ekipy rozpoczęły ostrożnie. Gra skupiła się w środkowej strefie boiska. W 17. minucie piłkarz gospodarzy Daniel Szelągowski został zatrzymany przez dobrze spisującego się Damiana Pietrasika. Wiślacy skapitulowali dwie minuty później. Wiktor Długosz precyzyjnym strzałem po dośrodkowaniu trafił do siatki. Przed przerwą dobrą okazję miał Patryk Wilk, jednak czujny był bramkarz gospodarzy.

W 57. minucie wiślacy po szybkim kontrataku wywalczyli rzut karny, który skrzętnie wykorzystał Michał Mistrzyk. Piłkarze gości przejęli kontrolę do końca spotkania. Swoje szanse mieli m.in. Jarosław Piątkowski i Witalij Dachnowśkyj.

Remis zapewnił Wiśle awans o jedną pozycję w ligowej tabeli.

8 marca 2020, 14:00 – Kielce
Korona II Kielce 1-1 Wisła Sandomierz
Wiktor Długosz 19 – Michał Mistrzyk 57 (k)

Korona: Jakub Dutka – Dawid Więckowski, Oskar Sewerzyński, Radosław Seweryś, Daniel Szelągowski – Iwo Kaczmarski (46 Ernest Jopkiewicz), Piotr Lisowski, D’sean Theobalds (65 Kacper Rogoziński), Wiktor Długosz, Jakub Górski (72 Dawid Szałas) – Artur Piróg.

Wisła: Damian Pietrasik – Adrian Kajpust, Patryk Wilk, Tomasz Wojcinowicz, Daniel Chorab (76 Witalij Dachnowśkyj) – Michał Mistrzyk, Marcin Sudy, Mirosław Kmiotek (65 Jakub Siedlecki), Jakub Janik, Krzysztof Zawiślak – Jakub Mażysz (65 Jarosław Piątkowski).

żółte kartki: P.Lisowski, Długosz, Więckowski, Jopkiewicz – Wojcinowicz, Wilk, Sudy, Janik, Dachnowśkyj.

sędziował: Jakub Pieron (Kielce).

Żółtą kartką ukarany został również asystent trenera Korony – Maciej Śmiech.

źródło: własne / fot.: PAP