A A+ A++

To już pewne – Windows 11 istnieje i wprowadzi sporo zmian. Konferencja Microsoftu z 24 czerwca trwała 45 minut i była wypakowana po brzegi nowościami. Jedną z najciekawszych funkcji okazała się możliwość uruchamiania mobilnych aplikacji z systemu Android bezpośrednio na komputerze z Windowsem 11.

Aplikacje mobilne będą dostępne w Microsoft Store poprzez zintegrowany Amazon Appstore. Brzmi skomplikowanie, jednak z materiałów z konferencji wynika, że wyszukiwanie i instalowanie aplikacji będzie intuicyjne i bezproblemowe, a sklep Amazonu będzie pełnił rolę zakładki grupującej mobilne programy. Konieczne będzie logowanie do konta Amazon lub utworzenie nowego.

Uruchamianie mobilnych aplikacji odbędzie się dzięki technologii Intel Bridge, która zapewni natywne wsparcie na PC. Mamy też dobre wieści dla posiadaczy procesorów AMD – jak dowiedział się serwis The Verge, aplikacje z Androida zadziałają na każdym sprzęcie w architekturze x86, niezależnie od producenta. Funkcja ma także działać na procesorach w architekturze ARM. Obecnie ciężko przewidzieć, jak zachowają się mobilne aplikacje na komputerach. Doświadczenia Apple sugerują, że nie obejdzie się bez przynajmniej drobnych kłopotów (patrz ramka). Początki mogą być wyboiste, a pełna funkcjonalność możliwa dopiero po kilku poprawkach.

Aplikacje z Androida będą w pełni zintegrowane z nowym interfejsem. Oznacza to, że będziemy mogli przypiąć je do menu Start czy paska zadań. Aplikacje będą współpracować także z funkcją Snap Layouts, czyli szybką organizacją kilku okien na ekranie.

Windows 11 jak macOS?

W sieci często pojawiają się porównania Windowsa 11 do macOS, systemu operacyjnego od Apple. Microsoft faktycznie zbliżył odrobinę swój system pod względem wyglądu i niektórych funkcji do konkurenta. Najbardziej w oczy rzucają się wycentrowane ikony na pasku zadań, kojarzone do tej pory przede wszystkim z Dockiem od konkurencji.

Uruchamianie mobilnych aplikacji na Windowsie to odpowiedź na najnowsze komputery Apple z procesorami M1. Ze względu na swoją architekturę, umożliwiają one korzystanie z aplikacji projektowanych na iOS bezpośrednio na urządzeniach z macOS bez konieczności opracowywania portów. Instalacja odbywa się przez Mac App Store, czyli analogicznie do rozwiązania prezentowanego przez Microsoft. Z początku nie wszystko działało, możliwe że w przypadku Windowsa dopracowanie tej technologii także zajmie trochę czasu.

Windows 11 pozwoli uruchomić aplikacje z Androida - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Zawołani po imieniu”. Upamiętnienie Bolesława Książka zamordowanego za pomoc młodemu Żydowi
Następny artykułZmarł Eugeniusz Bogucki