A A+ A++

Organizatorzy turnieju na londyńskiej trawie już w kwietniu zapowiedzieli, że od 2022 roku chcą zerwać z tradycją, by w niedzielę na półmetku tej prestiżowej dwutygodniowej imprezy nie odbywały się żadne mecze. Wimbledon pozostaje zresztą jedyną z czterech lew Wielkiego Szlema, w której w trakcie imprezy jest dzień całkowicie wolny od gry.

Tenisiści ledwie kilka razy w historii – w 1991, 1997, 2004 i 2016 roku – wychodzili na kort na zasadzie wyjątku, jeśli z powodu złej pogody były duże opóźnienia w rywalizacji.

W przypadku Wimbledonu dzień wolny miał służyć głównie ochronie nawierzchni. Teraz w sukurs organizatorom przychodzi jednak technologia, która pozwala zadbać o trawę i prowadzić rywalizację bez takiej przerwy. A dodatkowy dzień meczowy ma zapewnić większe przychody.

Szalony poniedziałek

Wyjątkowość Wimbledonu polega także na tym, że po wolnej niedzieli następuje “Manic Monday”, czyli szalony poniedziałek, kiedy w planie jest rozegranie wszystkich 16 spotkań 1/8 finału (4. rundy) singla kobiet i mężczyzn. W żadnym innym turnieju wielkoszlemowym ćwierćfinaliści nie są wyłaniani jednego dnia.

Rezygnując z tradycji tzw. Middle Sunday, chcielibyśmy także ograniczyć “Manic Monday”. Dodatkowy dzień meczowy to większa możliwość obserwacji naszych rozgrywek przez kibiców na całym świecie, bo występy największych gwiazd, czy rewelacji turnieju nie byłyby tak skumulowane, jak obecnie – przyznała Sally Bolton, dyrektor wykonawcza All England Lawn Tennis Club, czyli organizatora i gospodarza Wimbledonu.

Nie wiadomo, czy tym razem “szalony poniedziałek” uda się przeprowadzić zgodnie z planem, gdyż prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. Synoptycy przewidują ok. 20 stopni Celsjusza, ale i opady deszczu, który już w pierwszych dniach tegorocznych zmagań dawał się we znaki organizatorom i tenisistom.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKierowca ma zapłacić 1 tys. zł za wyrzucenie śmieci w lesie w Katowicach. Uwieczniła go fotopułapka
Następny artykułZielony Ostrowiec – piknik ekologiczny na Rynku