Novak Djoković pokonał w półfinale Wimbledonu Lorenzo Musettiego wynikiem 6:4, 7:6(2), 6:4, zapewniając sobie tym samym miejsce w swoim dziesiątym finale na londyńskiej trawie.

W pierwszym secie Djoković zdominował rywalizację, zdobywając goem na swoje konto i kontrolując przebieg partii. Lorenzo Musetti jednak nie poddał się łatwo i doprowadził do przełamania rywala. Mimo to, Djoković zdołał odpowiedzieć, wygrywając pierwszego seta 6:4.

W drugim secie Musetti zaskoczył swoim znakomitym bekhendem i zdołał przełamać Djokovicia, prowadząc na początku 2:0. Serb jednak nie zamierzał ustępować i dzięki długiej wymianie zdołał odzyskać kontrolę nad meczem, wygrywając ostatecznie tie-break 7:2.

W trzeciej partii Musetti nie był w stanie dorównać Djokoviciowi, który szybko zdobył przełamanie i zamknął mecz wynikiem 6:4, zapewniając sobie miejsce w finale.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News