Obrońca tytułu Carlos Alcaraz awansował do ćwierćfinału Wimbledonu 2024, pokonując Ugo Humberta w trzech setach. Hiszpan, rozstawiony z numerem trzecim, po raz dziewiąty w karierze znalazł się w 1/4 finału wielkoszlemowego turnieju. Mecz Alcaraza z Humbertem miał bardzo wyrównany przebieg. Pierwsze dwa sety zakończyły się identycznym wynikiem 6:3, 6:4 na korzyść Hiszpana, który dwukrotnie przełamał serwis swojego przeciwnika. W trzeciej partii to Humbert okazał się lepszy, wygrywając 6:1 i przedłużając pojedynek. W czwartej odsłonie obaj zawodnicy mieli problemy z serwisem, ale to Alcaraz zdołał przełamać rywala i wygrać mecz 7:5. Następnym rywalem będzie ktoś lepszy z  z pary Tommy Paul – Roberto Bautista.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News