A A+ A++

Silvio Berlusconi był politykiem, przedsiębiorcą, liderem partii Forza Italia i trzykrotnym premierem Włoch. Mężczyzna pojawiał się na listach najbardziej wpływowych i najbogatszych ludzi świata – nic więc dziwnego, że mógł pozwolić sobie na zakup prestiżowych nieruchomości. Jedna z nich znajdowała się na Lampedusie, czyli malowniczej włoskiej wyspie położonej między Maltą a Tunezją.

Zobacz wideo
Triki, które pomogą wam zaoszczędzić pieniądze przy planowaniu wakacji. W te dni kupuj bilety [MAMY CZAS]

Willa Berlusconiego na Lampedusie

Jak poinformowało internetowe wydanie włoskiego Elle, Berlusconi postanowił zakupić wspomnianą willę w 2011 roku. W tym czasie Lampedusa mierzyła się z masowym napływem migrantów, a polityk chciał wyrazić w ten sposób solidarność z miejscowymi.

Ja też muszę zostać mieszkańcem Lampedusy. Zajrzałem do Internetu i znalazłem piękny dom przy Cala Francese o nazwie Dwie Palmy. Kupiłem go

– mówił wówczas. 

Wcale nie dziwi fakt, że dwupiętrowa willa zwróciła uwagę byłego premiera. Liczy ona ponad 250 metrów kwadratowych, jest otoczona ogromnym ogrodem, a w środku znajduje się aż osiem sypialni. Dodatkowym atutem jest bliskość do morza i dostęp do prywatnej plaży. Jednak media donoszą, że Berlusconi… praktycznie tam nie bywał, a zdaniem niektórych nawet nigdy nie postanowił tam stopy. Okazuje się, że wakacje wolał spędzać na Szmaragdowym Wybrzeżu na Sardynii. 

Willa Berlusconiego została sprzedana

Po śmierci polityka w czerwcu 2023 roku willa trafiła w ręce jego dzieci. Spadkobiercy nie byli jednak zainteresowani posiadłością i postanowili sprzedać ją z ogromnym zyskiem. Tym sposobem, po długich negocjacjach, posiadłość w końcu znalazła nowego właściciela.

Jak poinformowały włoskie portale, stał się nim 63-letni Gianni Profita, ekspert w zakresie zarządzania sektorem przemysłu multimedialnego i audiowizualnego oraz rektor na Międzynarodowym Uniwersytecie Medycznym św. Kamila (UniCamillus) w Rzymie. Był on gotowy nabyć dom aż trzy mln euro, czyli za dwukrotnie więcej niż pierwotnie za niego zapłacono. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWspółpraca z zewnętrzną firmą IT – dlaczego warto?
Następny artykułW kwietniu ma ruszyć zbiórka eksponatów do Izby Pamięci, która powstanie w Skomlinie