Akcja „Razem na Święta”
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie uczestniczy w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
Sienkiewiczowska Lekturiada
Przygotowując się do obchodów 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie realizujemy miejski projekt edukacyjny ph. Sienkiewiczowska Lekturiada. Temu przedsięwzięciu patronuje Burmistrz Miasta Grajewo – pan Dariusz Latarowski. Koordynatorkami i realizatorkami projektu są: Halina Muryjas-Rząsa, Lilla Pietrzykowska, Urszula Krystyna Bołonkowska i Sabina Łempicka. Wkrótce więcej na ten temat.
Podziękowanie
SP 4 w Grajewie otrzymała podziękowanie Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce za udział w III edycji akcji „PACZKA DLA DZIECIAKA NA ŚWIĘTA OD STRAŻAKA”.
SP 4 w finale wojewódzkim w szachach
1 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 45 w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach. Naszą szkołę niezmiennie w tej dyscyplinie reprezentowali uczniowie w składzie: Kalina Kacprzak VIII b, Sebastian Kurzątkowski VIII b, Aleksander Rorbach VIII c, Daniel Sarnacki VIII c. Ostatecznie uplasowaliśmy się na VIII miejscu, z którego cieszymy się, bo przecież to finał wojewódzki. Opiekunem szachistów jest nauczyciel wychowania fizycznego – p. Tomasz Babul.
Recytatorzy na medal
Uczniowie SP 4 wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Prozy Gustawa Herlinga – Grudzińskiego, zorganizowanym przez LO im. Mikołaja Kopernika w Grajewie, a koordynowanym przez dr Emilię Świderską. Było to jedno z działań realizowanych na terenie Liceum w związku z tym, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu słowa i czynu wielkiego pisarza, ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Jury wysłuchało ponad 20 utalentowanych recytatorów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przyznając nagrody i wyróżnienia. Nasi recytatorzy spisali się na medal: I miejsce – Oliwia Dzięgielewska kl. VIII b (nauczyciel p. Halina Muryjas-Rząsa); II miejsce – Igor Borawski kl. VII b (nauczyciel p. Urszula Bołonkowska); Wyróżnienie – Wiktoria Siedlecka kl. VIII a (nauczyciel p. Sabina Łempicka).
Dziękujemy Organizatorkom za zaproszenie i tę formę współpracy na niwie literackiej.
Szkolny Konkurs o Prawach Człowieka
10 grudnia po raz 71. obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Tradycyjnie w naszej szkole zorganizowano konkurs o tej tematyce. Oto jego wyniki: I miejsce – drużyna klasy VII c (Waleria Zadrożna, Natalia Karwowska, Igor Dudzicki), II miejsce – drużyna klasy VII b (Marta Pawełkowska, Zuzanna Karwowska, Mikołaj Górski), III miejsce – drużyna klasy VII a (Wiktoria Brzostek, Aleksander Zalewski).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Miasto Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury. Konkurs został opracowany, przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli – Wiesława Jerulanka, Annę Bukowską i Lillę Pietrzykowską.
Kiermasz pluszaków
Kolejny raz w naszej szkole odbył się kiermasz pluszaków, który cieszył się sporym powodzeniem. Szkolny Klub Wolontariusza i Szkolne Koło Caritas dziękują wszystkim, którzy ofiarowali swoje maskotki na ten cel. Udało się zebrać 365,78 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W ten sposób wsparliśmy fundusz DZIECI CHORE. Kiermasz był jednym z działań w ramach akcji Bożonarodzeniowy Dar Serca.
Wsparciem otaczamy potrzebujących z naszych miejscowości
1 grudnia 2019 r. odbyła się kwesta „Bożonarodzeniowy Dar Serca” przy Parafii pw. Świętego Ojca Pio w Grajewie. Szkolny Klub Wolontariusza dziękuje OFIARODAWCOM, którzy na pomoc potrzebującym wrzucili do naszych puszek 899,21 zł. Zebrane środki uzupełnią fundusz DZIECI CHORE, z którego co roku Caritas Diecezji Łomżyńskiej udziela wsparcia ok. 50 osobom.
Nasi wolontariusze skupieni wokół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Szkolnego Klubu Wolontariusza: Kacper Zawadzki – 7c, Michał Zawadzki – 7c, Igor Dudzicki – 7c, Krystian Maciorowski – 7c, Maksymilian Modzelewski – 7c, Michał Zyskowski – 7c, Kuba Wołkoński – 7c, Bartosz Matysiewicz – 7c, Bartosz Godlewski – 7c, Weronika Wiśniewska – 8c. Gościnnie, spoza naszej szkoły, wsparli nas: Krzysztof Sztabiński i Żaklina Sokołowska. Opiekunami byli: ks. Albert Lubak, p. Violetta Curyło, p. Dorota Lekenta i p. Marzenna Czajkowska. Dziękujemy ks. proboszczowi – Dariuszowi Goskowi za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki na terenie parafii.
Akcje charytatywne
W „Czwórce” zbieramy kredki i materiały piśmiennicze dla Afryki, znaczki oraz zużyte telefony. Dziękujemy darczyńcom i zachęcamy wszystkich do udziału w akcjach. Zrób porządek w swoim biurku, oddaj nam zbędne kredki. Pamiętaj, że pomagając innym chronisz też środowisko – zachęcają koordynatorki: p. D. Lekenta, p. K. Łaguna i p. G. Mroczkowska.
„Słodki dzień” przedszkolaków
9 grudnia dzieci z grupy „Muchomorki” i „Biedronki” uczestniczyły w warsztatach karmelarskich w pokazie ręcznie wytwarzanych słodyczy. Każdy przedszkolak miał możliwość zrobienia samodzielnie własnego wymarzonego lizaka. Prowadzący zajęcia – właściciel „Deser i Kafka” w Ełku na początku pokazał, jak się do tego zabrać. Dzieci obserwowały, jak sam rozciągał masę, by ją utlenić i nadać sprężystości. Następnie nauczyły się, jak ją zawijać, by zrobić lizaka. Co bardzo istotne, w tych słodyczach jest tylko cukier oraz naturalne barwniki i smaki. Na koniec każdy z nas własnoręcznie stworzył swoje przepysznie pachnące i smakujące lizaki. Organizatorkami warsztatów były wychowawczynie: p. E. Gulan i p. A. Stradczuk.
STOŁÓWKA DLA SKRZYDLATYCH PRZYJACIÓŁ – jak prowadzić ją mądrze, żeby było dobrze
4 XII w klasie I c pani Anny Gryczkowskiej odbyły się zajęcia, które przeprowadzili pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego z Działu Edukacji – p. Anna Satkiewicz i p. Piotr Tałałaj. Celem zajęć było poznanie zasad prawidłowego dokarmiania ptaków. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały filmiki o wybranych gatunkach ptaków, aktywnie włączyły się w dyskusję na temat zachowania i zwyczajach prezentowanych ptaków. Wycinały elementy i sklejały sylwety gila oraz sikorki. Dużą frajdą było wspólne składanie karmnika. Na zakończenie współtworzyły plakat przypominający o zasadach prawidłowego dokarmiania ptaków. Pracę wyeksponowały na szkolnym korytarzu obok pracowni. Wykonany wspólnie karmnik zostanie umocowany na przyszkolnym terenie. Pamiętajmy o skrzydlatych przyjaciołach.
Wycieczka do Konsulatu Świętego Mikołaja
W grudniu uczniowie klas III a, II a i I d wraz z wychowawczyniami p. Jadwigą Laszczkowską, p. Anną Kłos i p. Arletą Krawczyk wybrali się do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Pierwszym punktem naszej wyprawy było spotkanie z Elfami i zwiedzanie Chaty Świętego Mikołaja. Potem wszyscy wysłuchali wspaniałych opowieści. W tej cudownej krainie zobaczyli, jak powstają słynne na całym świecie ozdoby choinkowe. Oglądali pokaz dmuchania ozdób ze szkła i ich tradycyjnego dekorowania. Mieli też okazję samodzielnie malować szklane ozdoby. Nie zabrakło też świątecznych zakupów. Wyjazd dostarczył wiele wspaniałych wrażeń. Teraz z niecierpliwością wszyscy czekają na Boże Narodzenie.
Klasa II c z wizytą w Animal-Vet
Uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią p. Renatą Wierzchowską wybrali się z wizytą do gabinetu weterynaryjnego Animal-Vet. Właściciel przychodni dla zwierząt lekarz weterynarii p. Krzysztof Kacprowski zaznajomił dzieci ze swoją pracą oraz odpowiadał na liczne pytania. Zaprezentował i objaśnił dzieciom urządzenia na jakich pracuje, by leczyć i pomagać chorym zwierzętom. Wizyta była niezapomniana i na pewno pogłębiła wiedzę dzieci o psach i kotach oraz uwrażliwiła na pomoc i miłość do małych przyjaciół.
Więcej na stronie – sp4.grajewo.com
Zapraszamy – SP 4 Grajewo
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS