Jako pierwsi w minionej kolejce na parkiet wyszli siatkarze z Kamieńska i PAS-u. Tym pierwszym wystarczyły 2 sety, aby zameldować się w finale. Ten cel osiągnęli bardzo szybko. Prowadząc 2-0 reprezentanci powiatu radomszczańskiego nieco się rozluźnili, a Piotrkowska Akademia Sportu doprowadziła do piątego seta. Ostatecznie jednak cały mecz wygrali siatkarze GKS-u 3-2, pieczętując tym samym awans do finału.

Drugi mecz tego dnia był jednym z najlepszych spotkań w tym sezonie. Wynik 3-0 na korzyść zespołu Kombajn Wollejbal Tim nie oddaje w pełni tego co działo się na boisku. Wyniki poszczególnych setów (30-28, 31-29, 26-24) pokazują to zdecydowanie dokładniej. Kibice którzy widzieli mecz na żywo przeżywali prawdziwy rollercoaster, a siatkarze po ostatniej akcji meczu długo nie mogli podnieść się z parkietu ze zmęczenia.

Tym samym Mamrot nie obroni tytułu zdobytego przed rokiem. Kombajn ma zaś szansę na 5 tytuł mistrzowski. W przypadku zdobycia złotych medali zrówna się z Mamrotem w liczbie zdobytych mistrzostw.

W rozegranym w miniony weekend meczu o 5 miejsce Volley Props Łęczno drugi raz wygrał mecz 3-1 z Łorjors i to siatkarze z Łęczna zakończyli sezon na bardzo wysokim 5 miejscu.

Organizatorzy zapraszają już teraz na sobotę (27 kwietnia) do kibicowania drużynom, które powalczą o medale. Już dzisiaj warto zaś zajrzeć na profil facebookowy Spotted Siatkarska Liga Szóstek Piotrków Tryb.