A A+ A++
Dla tylu właśnie wielkopolskich seniorów oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekazują świadczenia emerytalno-rentowe na rachunki osobiste. Nad obawą przed nowymi technologiami przeważają korzyści i bezpieczeństwo korzystania z konta, jak uważają pracownicy ZUS.

– Liczby mówią same za siebie. Z 755 tys. osób pobierający świadczenia z ZUS w Wielkopolsce, już 566 tys. otrzymuje je na rachunek bankowy. Pozostali co miesiąc oczekują listonosza – informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. – Wskaźnik ubankowienia seniorów cały czas rośnie, pięć lat temu wskaźnik w naszym województwie wynosił zaledwie 67 procent, czyli wzrósł o 8 punktów procentowych. W Wielkopolsce ZUS przekazuje bowiem 75 procent świadczeń na rachunki osobiste.

Nadal jednak część klientów ZUS woli otrzymywać swoje świadczenie w gotówce. Dlaczego? Głównie z powodu braku wiedzy o tym, jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej – tak wynika z badań przeprowadzonych przez ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił to zmienic i rozpoczął kampanię informacyjno-edukacyjną „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, by przekonać seniorów do zakładania kont w bankach.

– Chcemy, aby nasi klienci swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych – podkreśla Nowicka. – Nie narażali się na kradzież, oszustwa oraz zakażenie. Wychodząc do sklepu używali karty płatniczej. Rachunek bankowy, szczególnie w czasie pandemii, jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku, pozwala na bezpieczny do nich dostęp.

Szczegółowe informacje o akcji są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

ZUS

Oceń artykuł
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTrzecia linia metra na granicy opłacalności. Za czym więc głosowali radni?
Następny artykułWizyta Prezesa Unii Polskich Przedsiębiorców w Krośnie