Smoki znów zatańczą nad Krakowem! Przed nami 23. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska. W tym roku wydarzenie, zaplanowane na 8 czerwca, odbędzie się pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”.
W sobotni wieczór 8 czerwca, jak do tej pory, u stóp Wawelu, odbędzie się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów i współpracowników Teatru Groteska.
– Bardzo się cieszę, że powracamy do tej tradycji. Przez moment było zawahanie, czy rzeczywiście tak będzie. Uważam, że tego przedsięwzięcia nie można porzucić, że powinniśmy je realizować konsekwentnie. Po raz kolejny wziął to na barki pan Adolf Weltschek, wspierany przez Teatr Groteska – mówi zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.
Imprezę wzbogacą zaskakująca oprawa świetlna i laserowa oraz zachwycająca muzyka. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne widowisko będzie miało proekologiczną formułę.
− Tradycyjnie z okazji święta miasta, 8 czerwca, odbędzie się wieczorne widowisko. Myślę, że wiele osób, które podniosły larum, że tego widowiska nie będzie, bardzo się ucieszy, że smoki wracają i wieczorne wydarzenie odbędzie się w pełnym kształcie. Wspólnie z Teatrem Groteska, gdzie pracuje wspaniała grupa ludzi potrafiących realizować tego typu złożone przedsięwzięcia, postaramy się przygotować maksymalnie efektowne widowisko – deklaruje Adolf Weltschek, były dyrektor Teatru Groteska.
Jak nakazuje tradycja, smoki opanują Kraków na cały weekend. Smoczy Piknik Rodzinny rozłoży się na bulwarach przy Smoczej Jamie (w terminie 8–9 czerwca). Na odwiedzających czekają emocjonujące smocze gry i zabawy oraz liczne konkursy i atrakcje w namiotach partnerów pikniku.
Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę, 9 czerwca, w samo południe. Kilkanaście smoków przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny. Część z nich powalczy na scenie o tytuł najpiękniejszego.
Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku przez Teatr Groteska. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata. Zapraszamy do Krakowa!
pokaż metkę
Osoba publikująca:
Monika Weryszko
Podmiot publikujący:
Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji:
2024-03-22
Data aktualizacji:
2024-03-22
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS