A A+ A++
Dominika już podczas eliminacji w wyścigu na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym  pokazała, że będzie się liczyć w finałowej walce o medale.
 
W pierwszym dniu zmagań w konkurencji 50m stylem grzbietowym pływaczka w finale – jako jedyna reprezentantka Polski wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Europy. Uległa nieznacznie Mathilde Cini, utytułowanej francuskiej pływaczce, która reprezentowała swój kraj m.in. podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu (Kazań 2015), czy podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.  Z kolei trzecia na tym dystansie Ana Guedes reprezentowała w tym roku Portugalię na Igrzyskach Śródziemnomorskich w Oranie (Algieria).
 
W kolejnym dniu Igrzysk Dominika na dystansie 100m stylem grzbietowym wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy. Po porannym awansie do finału  – ponownie jako jedyna reprezentantka Polski – pokonała Vecsei Reka, utytułowaną węgierską zawodniczkę – uczestniczkę m.in. Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Juniorów  (2018 i 2019 r.). Jako trzecia dopłynęła Ugnė Mažutaitytė – znakomita litewska pływaczka, reprezentującą swój kraj m.in. na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w Gwangju, w Korei Południowej (2019). Dodam, że wczorajsza zwyciężczyni na dystansie 50m (Mathilde Cini FR) dopłynęła dopiero na 5 miejscu.
Dominika startując jako jedyna reprezentantka Collegium Humanum w Kategorii Kobiet, zapewniła Uczelni 2. miejsce w rankingu medalowym wśród polskich uczelni wyższych i 10. miejsce w ogólnym rankingu – pomimo konkurencji w postaci ponad 557 zawodników z 38 uczelni z kilkudziesięciu krajów.
Rzeszowianka na co dzień trenuje w UKS Feniks Dębica pod czujnym okiem Adriana Ozgi.  Na sukcesy ciężko pracuje każdego dnia. Na swoim koncie ma złote, srebrne i brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzieżowców na dystansach 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem klasycznym. Dominika to specjalistka stylu grzbietowego. Wielokrotnie powoływana w skład pływackiej kadry narodowej.
Dominika chcąc reprezentować uczelnię podczas zmagań sportowych, była Główną Inicjatorką założenia Akademickiego Związku Sportowego (AZS) Collegium Humanum.
To było na bardzo wysokim poziomie wydarzenie sportowe. W igrzyskach brało udział blisko 4200 zagranicznych członków zespołów z 39 krajów oraz ponad 600 z Polski. Łącznie do startu w tej imprezie przystąpiło 383 uczelnie w 13. dyscyplinach. Poza europejskimi studentami, byli też zawodnicy z Chin, Hongkongu, Malezji, USA i Singapuru, którzy studiują na uczelniach Starego Kontynentu.
 
Sponsorami Akademickiej Reprezentacji Polski podczas Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi były Grupa LOTOS S.A. i Grupa PZU S.A.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZA NAMI CHECHŁO LIVE FESTIWAL
Następny artykułDroga do Zelwy wyremontowana, jest też świetlica