A A+ A++

Warszawa świętuje Światowy Dzień Wody w wyjątkowy sposób – miasto zaprasza na wielki darmowy piknik, który odbędzie się w Multimedialnym Parku Fontann. Sobotnie przedpołudnie, 23 marca, zapowiada się pełne atrakcji i edukacyjnych wrażeń, które łączą naukę z zabawą.

Fot. Obraz wygenerowany przez DALL·E 3

Piknik, rozpoczynający się o godzinie 11:00, oferuje szeroką gamę wydarzeń, mających na celu podkreślenie znaczenia wody w naszym życiu. Interaktywne spektakle, pokazy iluzji i fotobudki to tylko niektóre z licznych punktów programu, które zapewnią rozrywkę dla uczestników w każdym wieku.

Organizatorzy przygotowali również bogaty blok edukacyjny, który przybliży uczestnikom temat wody. Będzie można się dowiedzieć, dlaczego woda jest tak ważna, co kryje się pod pojęciem „woda ukryta”, oraz jak racjonalnie korzystać z zasobów wodnych. Edukację w tym kierunku zapewni m.in. stoisko MPWiK, gdzie prezentowany będzie specjalistyczny sprzęt wodociągowców.

Atrakcje nie ograniczą się jednak tylko do edukacji. Podczas pikniku, dzięki Teatrowi Kultureska, uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć interaktywnego spektaklu o tematyce ekologicznej. Również przyciągający uwagę Bubbles Show oraz fascynujące pokazy iluzji dostarczą niesamowitych wrażeń. Dodatkowo, w fotobudce będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z postacią Williama Lindleya.

W kwestii smaków, nie zabraknie warszawskiej kranówki, podawanej w tradycyjny sposób, jak i wzbogaconej o owocowo-ziołowe dodatki lub herbatę na jej bazie.

Warszawskie przebudzenie wiosny to kolejna odsłona pikniku, gdzie Urząd m.st. Warszawy przygotował strefę wiosennych atrakcji. W namiocie sferycznym odbywać się będą tematyczne warsztaty. Dla najmłodszych przewidziano strefę ozdabiania twarzy biodegradowalnym brokatem i malowania drewnianych symboli wiosny. Pod czujnym okiem animatorów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć Marzannę Warszawską, która tradycyjnie zostanie wrzucona do Wisły jako symbol pożegnania zimy.

W programie znajdą się także warsztaty z tworzenia musujących kul kąpielowych oraz przesadzania roślin, gdzie każdy uczestnik o

trzyma własną roślinkę do zabrania do domu. W tle całego wydarzenia rozbrzmiewać będzie wiosenna muzyka, tworząc nastrojową atmosferę dla odwiedzających.

Piknik będzie również okazją do wiosennego spotkania z Panią Wiosną oraz Wiosennymi Wróżkami na kwietnym rowerze. Uczestnicy wydarzenia mogą skorzystać z ukwieconej wiosennej huśtawki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w tle pięknie rozkwitającej przyrody.

Wydarzenie zakończy się kolorowym pochodem nad brzeg Wisły, gdzie Magiczny Konferansjer na szczudłach poprowadzi uczestników w radosnym nastroju, by symbolicznie pożegnać zimę i przywitać wiosnę, zgodnie z tradycją topienia Marzanny.

Światowy Dzień Wody, który inspiruje do organizacji tego pikniku, ma na celu zwrócenie uwagi na kluczowe zagadnienia dotyczące zasobów wodnych i ich dostępności. Tegoroczne hasło „Woda dla pokoju” akcentuje, jak nieodzowna dla światowego pokoju jest równa dystrybucja wody.

Inicjatywa ta, zainicjowana przez ONZ, stanowi doskonałą okazję do uczczenia tego dnia w sposób praktyczny i angażujący mieszkańców miasta. Współorganizatorami pikniku są Wodociągi Warszawskie i Urząd m.st. Warszawy, które zadbają o to, aby każdy uczestnik mógł aktywnie spędzić czas i z większą świadomością cieszyć się każdym kroplą wody.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy oraz gości miasta do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólnego świętowania znaczenia wody w naszym życiu. Nie przegapcie okazji do edukacji, zabawy i przywitania wiosny w sercu stolicy!

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C.
ul. Grzybowska 87,
00-844 Warszawa
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHoney Bee Power: naturalna siła dla aktywnych. Poznaj historię marki
Następny artykułSzkoła z Olsztyna dostanie pieniądze na remont sali: “Czekaliśmy ponad 30 lat”