Sytuacja koszykarzy Polskiego Cukru Startu staje się coraz trudniejsza. Lublinianie przegrali u siebie z Grupą Sierleccy Czarnymi i nie zdołali wydźwignąć się ze strefy spadkowej EBL. W zespole gości świetnie zagrał David Dileo, który zdobył 21 pkt i wszystkie zza linii 675 cm.

Dla obu zespołów było to ważne spotkanie, gdyż drużyna lubelska chce spokojnie się utrzymać, a słupszczanie walczą o zakwalifikowanie się do fazy play-off. Okazało się, że to goście zrobili kolejny krok do wykonania planu, a Start nadal musi drżeć o zachowanie ligowego bytu.

Pierwsze minuty tej potyczki były wyrównane. Od połowy kwarty zaczęła się zarysowywać przewaga gospodarzy. Skutecznie grał Dayshon Smith. Po trzech z rzędu trójkach tego gracza Start prowadził 20:10. Pod koniec tej części gry słupszczanie zdołali nieco zmniejszyć straty. Skuteczne wejście pod kosz Pawła Leończyka sprawiło, że różnica stopniała do pięciu oczek i po dziesięciu minutach gry lublinianie wygrywali 24:19.