Mimo tego „zdecydowanie” pewnych jest jedynie 9,2 proc. ankietowanych. 21 proc. z nich jest „raczej na tak”, gdy w lipcu było ich 28,7 proc. – wynika z najnowszego badania United Surveys.
Jednak zdecydowana większość badanych twierdzi, że tylko straci na Polskim Ładzie.
Polski Ład ze stratą
Ponad połowa osób w badaniu jest przekonana, że na Polskim Ładzie nie skorzysta albo straci. Przekonanych o stratach jest ponad 30 proc. ankietowanych, gdy w lipcu było ich 22 proc. Tych, którzy ani nie zyskają, ani nie stracą jest 20,5 proc.; w tym przypadku odnotowano spadek z 32,8 proc. Za to co piąta osoba nie wie, jak Polski Ład wpłynie na stan jego portfela. W lipcu takich osób było 9 proc., teraz ich liczba wzrosła o połowę do 18,8 proc.
Badanie zostało przeprowadzone 10 września 2021 r.
Czym jest Polski Ład?
Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii, który przedstawił premier Mateusz Morawiecki na początku czerwca tego roku. Polski Ład dotyczy 10 kluczowych obszarów, które miały być przeprowadzone w ciągu najbliższych 100 dni.
Są to: 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku dla wszystkich; emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł; zniesienie limitów do lekarzy specjalistów; harmonogram zwiększenia wydatków na służbę zdrowia do 7 proc. PKB; mieszkanie bez wkładu własnego; dom bez formalności do 70 m kw.; Rodzinny Kapitał Opiekuńczy wspierający wychowanie dzieci; program inwestycji strategicznych, który ma wspierać rozwój wspólnot lokalnych oraz dużych inwestycji w miastach; wyższe dopłaty do paliwa rolniczego i ułatwienie bezpośredniej sprzedaży przez rolników; Małe Centra Nauki Kopernik w Polsce, które ułatwią dostęp do możliwości edukacyjnych w powiatach.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS