A A+ A++

fot. zamek.brzeg.pl

W sobotę (15.10.2022) o godz. 18:00 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się kolejny koncert z cyklu Wieczory Lisztowskie. Tym razem przed publicznością zaprezentuje się Popko/Thieu-Quang Duo – czyli Paweł Popko (fortepian) i Piotr Thieu-Quang (klarnet).


Zapraszamy na kolejny Wieczór Lisztowski w najbliższą sobotę, 15 października, godz. 18.00. Wystąpi POPKO/THIEU-QUANG DUO, czyli Paweł Popko – fortepian i Piotr Thieu-Quang – klarnet. W programie utwory C. Debussy’ego, W. Lutosławsiego, F. Mendelssohna, I.J. Paderewskiego i F. Poulenca. Słowo o muzyce wygłosi Juliusz Adamowski, który zaprasza nas na „koncert bogaty pod względem kolorystyki dźwiękowej i zróżnicowanego nastroju prezentowanych utworów” – czytamy w komunikacie brzeskiego Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Popko/Thieu-Quang Duo współpracuje kameralnie od 2018 roku. Podczas II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki muzycy otrzymali wyróżnienie, a także dwie nagrody specjalne: za wykonanie utworu powstałego po 1945 roku oraz roczną opiekę medialną (nagrody Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC). W kwietniu 2022 roku, muzycy otrzymali także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego na XXI Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi, II nagrodę oraz nagrodę specjalną podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem w Gdańsku, a także główną nagrodę na IX Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy, w postaci nagrania promocyjnej płyty zespołu.

Paweł Popko regularnie występuje na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Występował w fllharmoniach w Białymstoku, Bydgoszczy, Wrocławiu i Tallinie. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Krystyny Borucińskiej oraz Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy po studiach w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej. Paweł Popko jest laureatem wielu nagród w tym, m.in. I nagrody na Międzynarodowym Forum Muzycznym w Mäntta w Finlandii, III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Młodzieżowym dla Wykonawców i Kompozytorów im. Antona Rubinsteina w Sankt Petersburgu.

Piotr Thieu-Quang jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, po studiach w klasie klarnetu prof. Mirosława Pokrzywińskiego. Uzyskał m. in. I Nagrodę w kategorii na Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym w Warszawie (2016), II nagrodę oraz trzy nagrody specjalne na XVII Akademickim Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach (2018) oraz II Nagrodę na XII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Instrumentów dętych (2019). Koncertował w Polsce, Niemczech, Litwie, Belgii i Portugalii. W 2019 roku odbył tournée po RPA propagując muzykę kompozytorów polskich.

Przypomnijmy, że koncert duetu Popko / Thieu-Quang odbędzie się już w sobotę (15.10) o godz. 18:00. W programie znalazły się utwory takich kompozytorów jak: Ignacy Jan Paderewski (Nokturn B-dur op. 16 nr 4, Menuet G-dur op. 14 nr 1, Krakowiak Fantastyczny H-dur op. 14 nr 6, Melodia Ges-dur op. 16 nr 2 w transkrypcji wykonawców na klarnet i fortepian), Witold Lutosławski (Preludia taneczne na klarnet i fortepian, Allegro giocoso, Andante, Allegro molto), Felix Mendelssohn-Bartholdy (Pieśni bez słów, fis-moll op. 67 nr 2 Allegro leggiero, D-dur op. 85 nr 4 Andante sostenuto, B-dur op. 85 nr 6 Allegretto con moto, w transkrypcji wykonawców na klarnet i fortepian), Claude Debussy („La puerta del vino” – Brama wina, „Bruyeres” – Wrzosy, „General Lavine – eccentric”), Francis Poulenc (Sonata na klarnet i fortepian, Allegro tristamente (Allegretto – Très calme – Tempo allegretto), Romanza, Allegro con fuoco). Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDodatek węglowy rozmnożył gospodarstwa domowe
Następny artykułJej wyznanie zmroziło fanów. Co się dziś dzieje z Marzeną Kipiel-Sztuką?