A A+ A++

Gmina Widawa rozpoczęła realizację projektu inwestycyjnego, współfinansowanego ze środków RPO WŁ na lata 2014-2020 pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Widawa”.  

Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków RPO WŁ na lata 2014-2020 w wysokości 1.986.904,75 pln, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych projektu. Szacowany koszt całkowity inwestycji to ponad 2,5 mln pln.

We wrześniu 2022r. zawarto umowę o dofinansowanie w ramach RPO WŁ i przystąpiono do przygotowania dokumentów niezbędnych do zawarcia umów z mieszkańcami Gminy objętymi projektem.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie 133 instalacji ogniw fotowoltaicznych oraz 9 instalacji kotłowni na biomasę (pellet) u odbiorców indywidualnych na terenie Gminy Widawa. W ramach projektu wykonane zostaną roboty budowlane i instalacyjne na podstawie opracowanych przez wykonawcę projektów technicznych.

Celem bezpośrednim projektu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych o 1014,86 MWh/rok (produkcja energii elektrycznej o 622,51 MWhe/rok, produkcja energii cieplnej o 392,35 MWht/rok), pozwalające na redukcję wykorzystania konwencjonalnych źródeł energii i emisji zanieczyszczeń do atmosfery o 499,99 ton równoważnika CO2/rocznie, a co za tym idzie, poprawę stanu środowiska (jakości powietrza) w Gminie Widawa.

Cele projektu są zgodne z założeniami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w tym przede wszystkim z kierunkiem poddziałania IV.1.2 Odnawialne źródła energii, działania IV.1 Odnawialne źródła energii, osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna, które mają na celu zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Przedsięwzięcie objęte wsparciem przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego województwa łódzkiego, a w szczególności do poprawy zaopatrzenia w energię na terenach o słabo rozwiniętej infrastrukturze energetycznej.

Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziś Dzień Zaduszny. Jakie jest znaczenie święta?
Następny artykułPracowity długi weekend karkonoskich goprowców. Aż 14 interwencji