A A+ A++

Adrianna Sułek, wicemistrzyni świata z Belgradu w halowym pięcioboju, kapitalnie rozpoczęła sezon letni w siedmioboju. W prestiżowych zawodach w austriackim Götzis Polka zajęła drugie miejsce, pobiła życiowy rekord, a jej wynik 6429 pkt jest piątym w historii polskiego siedmioboju! Choć po pierwszym dniu 23-letnia lekkoatletka miała większy apetyt…

W marcu szef wyszkolenia w PZLA Krzysztof Kęcki mówił, że 23-letnią Polkę czeka jeszcze dużo pracy, by móc mierzyć się z najlepszymi siedmioboistkami na świecie. Jak widać, Sułek tę pracę wykonała bardzo rzetelnie już w ostatnich tygodniach. Sama zawodniczka wspominała w mediach społecznościowych, że występ na mityngu w Götzis jest dla niej czymś wyjątkowym. – Ciężko na to pracowałam, z tego miejsca mam rekord życiowy z ubiegłego sezonu 6315. Magiczne miejsce, wyjątkowa atmosfera i ja.. głodna życiówek – pisała. Słowa szybko przeszły w czyny.

Adrianna Sułek – znakomity występ w skoku wzwyż!

 W sobotę w pierwszym dniu rywalizacji Adrianna Sułek zaskoczyła całą światową czołówkę – w trzech z czterech pierwszych konkurencji pobiła rekordy życiowe. Zaczęła niby spokojnie od 13,61 s na 100 m przez płotki (wynik gorszy od najlepszego w życiu o 0,18 s) – była na dziewiątej pozycji w stawce. A później przeszła samą siebie. W skoku wzwyż jej życiowy rekord na otwartym stadionie wynosił 1,87 m, w hali w tym roku skoczyła o 2 cm wyżej. Tydzień temu w Poznaniu, podczas Akademickich Mistrzostw Polski, zawodniczka AZS UMCS Lublin zaryzykowała, zaczęła skakać od 1,74 m i trzy razy strąciła poprzeczkę. Teraz pierwszą próbę zgłosiła na 1,71 m – bez problemu ją zaliczyła, a później poszło jak z płatka. Zaliczyła sześć kolejnych wysokości – aż do 1,89 m włącznie, bez żadnej zrzutki. Dla porównania, mistrzyni świata z Dohy Katarina Johnson-Thompson, która ma życiówkę na poziomie 198 cm, skończyła zmagania na 1,77 m. Od 186 cm Sułek skakała już sama. W trzeciej próbie pokonała 192 cm, co jest trzynastym wynikiem w historii polskiego skoku wzwyż! Próbowała jeszcze pokonać wysokość 195 cm, ale po dwóch nieudanych skokach zrezygnowała i zostawiła siły na kolejne konkurencje. Wtedy zresztą objęła rywalizację w klasyfikacji generalnej.

Wicemistrzyni olimpijska za plecami Polki

Dwie pozostałe sobotnie konkurencje też przyniosły 23-letniej Polce życiowe rekordy: najpierw uzyskała 13,79 m w pchnięciu kulą (w hali … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDaniel Palimąka – Gość Radia ONY 27.05
Następny artykułSrebrna LE K: Pewne wygrane Szwecji i Estonii