A A+ A++

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Maria Mrówczyńska spotkała się z dyrekcją i pracownikami legnickiego oddziału Instytutu Metali Nieżelaznych działającego w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz z zarządem Huty Miedzi „Legnica” należącej do KGHM Polska Miedź.

W ramach wizyty w Instytucie wiceminister Maria Mrówczyńska zwiedziła Dział Produkcji Hutniczej, Recyklingu Chemicznego oraz Produkcji Materiałów Ściernych.

– Legnicki oddział Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach to serce jego produkcji hutniczej. Prowadzony jest tu przerób surowców wtórnych, półproduktów i odpadów z przemysłu metali nieżelaznych. Jest to również ośrodek badawczy pracujący dla potrzeb innych branż przemysłowych związanych z produkcją i zastosowaniem metali nieżelaznych – mówiła podczas wizyty wiceminister Mrówczyńska, podkreślając znaczenie współpracy nauki z przemysłem dla efektywnego rozwoju gospodarczego naszego kraju.

IMN Oddział w Legnicy istnieje od 1 kwietnia 1974 roku. Jego działalności obejmuje: prace badawczo-rozwojowe, nowe technologie, badania w skali laboratoryjnej, pilotowej i technicznej, usługi akredytowanych laboratoriów, ekspertyzy, doradztwo, specjalistyczne wyroby z metali nieżelaznych.

Jednostka prowadzi prace badawcze w zakresie badań podstawowych, ale opracowuje również nowe technologie dla przemysłu, prowadzi prace nad optymalizacją procesów technologicznych i modernizacji linii produkcyjnych.

Po spotkaniu z zarządem najstarszej polskiej huty miedzi wiceminister Maria Mrówczyńska odwiedziła Wydział Pieców Szybowych, Rafinacji Ogniowej Miedzi oraz Elektrorafinacji Miedzi. Tym samym poznała dokładną ścieżkę produkcji wysokiej jakości miedzi elektrolitycznej.

Powstała w 1951 roku Huta Miedzi „Legnica” stale się rozwija, dostosowując się do postępu technologicznego i światowych standardów produkcji, szczególnie w zakresie ochrony środowiska. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii produkty uboczne są niemal w 100% zagospodarowywane z korzyścią dla środowiska naturalnego.

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

FOT. GOV.PL

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKobieta ciągnęła wóz, bo chciała pokazać, że konie nad Morskim Okiem wcale nie mają tak ciężko
Następny artykułTo jedna z największych takich imprez w Europie. Wkrótce się rozpocznie