Zgłoś swój projekt zadania i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta. Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2021 roku? Pierwszy etap – składanie projektów zadań potrwa od 10.08. do 10.09. 2020 roku
Ruszyła VII edycja Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie, która wynosi 9 468 489 zł.
Dbając o bezpieczeństwo, w tym roku – z uwagi na trwającą pandemię – wyłanianie zadań i głosowanie odbędzie się wyłącznie online.
Zgłoś swój projekt zadania i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta. Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2021 roku?
Pierwszy etap – składanie projektów zadań potrwa od 10.08. do 10.09.
Specjalnie w tym celu przygotowano nową platformę internetową, dzięki której składanie wniosków i głosowanie będą łatwiejsze.
Nowa platforma jest dostępna pod adresem www.konsultacje.czestochowa.pl
Można tam znaleźć wszystkie informacje o budżecie – zasady ogólne, podstawy prawne, podział środków na poszczególne dzielnice, instrukcję jak zgłosić zadanie, jak zagłosować, szczegółowy harmonogram.
Wszystko będzie się odbywało w stu procentach elektronicznie. Jednak osoby o ograniczonej możliwości ruchowej potwierdzonej orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą mogły zagłosować za pomocą karty papierowej, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby do Urzędu Miasta Częstochowy.
W ciągu dotychczasowych 6 edycji w Częstochowie zrealizowano już ponad 500 różnych zadań w ramach budżetu obywatelskiego, kolejnych 100 jest realizowanych w tym roku. Łącznie na wszystkie zadania wydano prawie 50 milionów złotych.
Dzięki BO co roku możemy decydować o tym, jak zmienia się nasze najbliższe otoczenie, jakie obiekty powstaną lub zostaną zmodernizowane, jakie wydarzenia się odbędą.
Zadania inwestycyjne w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, pomimo pandemii, realizowane są bez większych opóźnień. Natomiast inne, takie jak wszelkiego rodzaju szkolenia, warsztaty, festyny będą się odbywać w miarę możliwości jakie daje obecna sytuacja epidemiczna i obostrzenia.
W tym roku m.in. udało się już na Północy wymienić nawierzchnię przy ul. Kukuczki, zbudować chodnik – bezpieczne dojście z przystanku przy al. Wyzwolenia do ul. Herberta; stworzyć bezpieczniejszy przejazd rowerem pod Korytarzem Północnym i ustawić stację naprawy rowerów przy pętli tramwajowej; a na Tysiącleciu wyremontować chodniki przy ul. Worcella i postawić stojak rowerowy przy ul. Wodzickiego. Na Rakowie z kolei mamy już dwie stacje rowerów miejskich – na Placu Orląt Lwowskich i obok stadionu RKS; a na Starym Mieście wyremontowany chodnik przy Miejskim Przedszkolu nr 17 oraz światła na przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej 45.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS