A A+ A++

W 2018 roku Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie uznała uzależnienie od gier jako chorobę psychiczną, a po kilku miesiącach badań, elektroniczna rozgrywka została wpisana na listę chorób WHO. Eksperci nie zgadzali się wtedy z branża twierdząc, że siedzenie przed monitorami lub telewizorami i granie w ulubione tytuły może spowodować duże problemy.

„Wzór zachowań charakteryzujący się upośledzoną kontrolą nad grami wideo, przeznaczaniem im większego priorytetu niż innym czynnościom, zainteresowaniom i dziennym aktywnościom. Uzależnienie cechuje się kontynuującym lub eskalującym wpływem pomimo negatywnych konsekwencji.”

Po zaledwie dwóch latach od wielkich ostrzeżeń i badań, WHO zmienia front. Światowa Organizacja Zdrowia zachęca teraz ludzi do siedzenia w domach i grania w gry, które zdaniem specjalistów pozwolą zainteresowanym utrzymywać kontakt z innymi ludźmi.

WHO zainicjowało nawet kampanię „#PlayApartTogether” i organizacja wraz z twórcami oraz wydawcami gier (Call of Duty, World of Warcraft, League of Legends) podkreśla, jak bardzo gry wideo mogą pomóc w przetrwaniu globalnego kryzysu.

Gracze oczywiście szybko zaczęli punktować Światową Organizację Zdrowia, która teraz widzi w grach świetną opcję dla ludzi zamkniętych w domach, a jeszcze dwa lata temu WHO informowało o złych konsekwencjach siedzenia z kontrolerem lub myszką w łapie.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSOR w Szpitalu Św. Wincentego a Paulo zamknięty
Następny artykułProdukcja masek trwa – Gdynia w służbie medycznej