A A+ A++

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ryzyko głodu w Strefie Gazy pozostaje wysokie. Obecnie 2,15 miliona tamtejszych mieszkańców, czyli 96 procent populacji, dotkniętych jest poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego. Z powodu skrajnych niedoborów żywności cierpi 495 000 osób, czyli ponad jedna piąta populacji, poinformowała WHO w Genewie.

Ostrzegła, że jakakolwiek większa zmiana w konflikcie może szybko doprowadzić sytuację do klęski głodu. Dopóki będą trwały walki, a dostęp pomocy humanitarnej będzie ograniczony, w całej Strefie Gazy istnieje wysokie ryzyko głodu – stwierdziła ONZ-owska organizacja, powołując się na niedawną analizę przeprowadzoną przez biuro Klasyfikacji Niebezpieczeństwa Żywnościowego ONZ (IPC). 

Po wznowieniu działań wojennych na początku maja, sytuacja znacznie się pogorszyła na południu, także w związku z zamknięciem przejść granicznych. Ponieważ wysiedleńcy żyją na jeszcze mniejszych przestrzeniach i nie mają odpowiedniego zaopatrzenia w wodę, ani też opieki zdrowotnej, istnieje zagrożenie wybuchu chorób, co grozi dalszymi konsekwencjami dla stanu odżywienia i zdrowia ludzi.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł«Былога пад’ёму салідарнасці няма, але падтрымка не спыняецца». Чаго чакаць беларусам у Літве?
Następny artykułPrzełomowa funkcja ChatGPT opóźniona. Padł nowy termin