A A+ A++

WhatsApp udostępnił nową funkcję – transkrypcję wiadomości głosowych. Zamienia ona nagrania audio na tekst, dzięki czemu użytkownicy mogą czytać wiadomości, zamiast ich słuchać. Niestety nie działa w języku polskim.

Wiadomości głosowe często są szybsze do wysłania niż pisanie tekstu, ale ich odsłuchiwanie bywa uciążliwe, szczególnie w nieodpowiednich sytuacjach. To problem, z którym zmaga się wielu użytkowników komunikatorów. Transkrypcje pozwalają śledzić rozmowy bez konieczności odtwarzania nagrań audio.

Jak to działa?

Transkrypcje wiadomości głosowych odbywają się bezpośrednio na urządzeniu użytkownika, co gwarantuje prywatność – ani WhatsApp, ani żadna inna osoba nie ma dostępu do treści wiadomości. Obecnie jednak jest to funkcja, która działa tylko z wybranymi językami (ale na pewno będą one poszerzane):

  • Na Androidzie: angielski, portugalski, hiszpański i rosyjski.

  • Na iOS 16: dodatkowo francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, turecki, chiński i arabski.

  • Na iOS 17 i nowszych: obsługiwane są również duński, fiński, hebrajski, malajski, norweski, niderlandzki, szwedzki i tajski.

Aby włączyć tę funkcję, otwórz “Ustawienia” w aplikacji WhatsApp, po czym przejdź do zakładki “Czaty” i włącz opcję “Transkrypcja wiadomości głosowych”. Żeby przekształcić wiadomość głosową na tekst: przytrzymaj wiadomość głosową i kliknij “Transkrybuj”.

Nowa opcja będzie wdrażana globalnie w ciągu kilku najbliższych tygodni i wkrótce stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników – choć niestety nie zadziała w tym momencie z polskimi głosówkami.

Funkcja jest szczególnie przydatna w hałaśliwym otoczeniu i przypadnie do gustu osobom, które wolą czytać, zamiast słuchać.





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTygryski z ZOO Wrocław rosną jak na drożdżach. Kiedy można je oglądać na wybiegu?
Następny artykułАндрея Первозванного 2024. Откуда взялась традиция гадания на Андреевские вечерницы