A A+ A++

Celem imprezy jest popularyzacja wszelkich form aktywności fizycznej, w tym głównie biegów i jazdy na rowerze, ale również nordic walking. Wszystko po to, by zachęcać mieszkańców regionu do wspólnej integracji i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dzięki uprzejmości Nadleśniczego Nadleśnictwa Piotrków będziemy mogli skorzystać z pięknych dróg Leśnictwa Meszcze, to niepowtarzalna okazja naocznie przekonać się o wyjątkowości Rezerwatu Dęby w Meszczach oraz poznać tajemnicę moszczenickiego lasu, związaną z rozstrzelaniem w czasie II wojny światowej przez niemieckiego okupanta polskich żołnierzy – informują organizatorzy.

Wiktorek, na rzecz którego prowadzona będzie zbiórka pieniędzy w ciągu 7 lat stoczył już nie jedną batalię o swoje życie – przeszedł operację serca, zabiegi związane z dysfunkcją nerek. Jego rodzice nieustannie walczą o to, aby to życie mogło być jak najbardziej samodzielne. Wiktor słyszy i dużo rozumie, ale nie mówi (dosłownie kilka słów), nie śpiewa, nie umie pisać ani czytać, chodzi ale nie biega, nie skacze, nie potrafi pedałować na rowerze, je ale nie gryzie. Barier jest mnóstwo, a Wiktorek wraz z rodzicami pokonują je stopniowo. Obecnie celem jest udział chłopca w turnusie neurologopedycznym oraz systematyczna i intensywna rehabilitacja ogólnorozwojowa. Pomóc może także każdy, kto zamelduje się na starcie biegowo-rowerowej imprezy, bądź pojawi się na niej w roli kibica. Udział w Strażackim 9,98 jest zaś całkowicie bezpłatny

Regulamin imprezy dostępny jest na stronie internetowej piotrkowskiej Straży Pożarnej. Tam też znajdziecie formularz zgłoszeniowy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Miód na serce” ministra
Następny artykułW Tarnowie prezentowana jest “Ostatnia Wieczerza XXI” Piotra Barszczowskiego. Dotąd można było ją zobaczyć w Tyńcu, Florencji i Wiedniu.