12 funkcjonariuszy zasiliło w nowym roku szeregi straży granicznej. Świadomi swoich obowiązków i praw, wypowiedzieli już słowa roty.
Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął gen. bryg. Robert Inglot, komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, który pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi formacji i jednocześnie podziękował, że jako miejsce służby wybrali W-MOSG.
– Komendant podkreślił, że ślubowanie to przede wszystkim wydarzenie będące wyrazem patriotyzmu oraz zobowiązania wobec Ojczyzny. Zaznaczył, że zakładając mundur funkcjonariusza straży granicznej należy pamiętać, by nosić go z dumą i szacunkiem, mając na względzie dobro obywatela i państwa polskiego – relacjonuje kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG.
Po ukończeniu szkolenia funkcjonariusze zostaną skierowani do bezpośredniej ochrony zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.
– Przypominamy, że w tym roku mamy 65 wolnych miejsc. Nie zwlekaj, zadzwoń i złóż dokumenty, przejdź dwuetapową procedurę kwalifikacyjną i zostań jednym z nas – zachęca Mirosława Aleksandrowicz.
Stabilne zatrudnienie i wsparcie finansowe, to tylko niektóre atuty służby w formacji. Funkcjonariusz straży granicznej na najniższym stanowisku służbowym w służbie stałej (po trzyletniej służbie przygotowawczej), do 26 roku życia, otrzymuje miesięczne wynagrodzenie ponad 4 200 zł netto. Funkcjonariusz powyżej 26 roku życia otrzymuje miesięczne wynagrodzenie 3 900 zł netto.
Dlaczego jeszcze warto zostać funkcjonariuszem straży granicznej? Jak wygląda procedura kwalifikacyjna? Ile będziesz zarabiał i na jakie wsparcie finansowe możesz liczyć? Odpowiedzi na te pytania znajdują się stronie internetowej wm.strazgraniczna.pl. red
Fot. W-MOSG
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS