Weronika Ewald została nową mistrzynią Polski w tenisie po wygranej z Martyną Kubką w trzysetowym pojedynku finałowym. Mecz rozpoczął się od początkowej przewagi Kubki, która zdobyła pierwszego seta wynikiem 6:3. Jednak Ewald nie poddała się i dzięki determinacji oraz skutecznym zagrań zdołała odwrócić losy spotkania.

W drugim secie Ewald zaprezentowała znakomitą grę, skutecznie atakując drugie serwisy rywalki i wykorzystując swoją mocną forhendową woleję. Po zaciętej walce zdołała zwyciężyć 6:4, wyrównując stan rywalizacji. Trzeci set był niezwykle emocjonujący, z obiema zawodniczkami walczącymi o każdy punkt. Ostatecznie to jednak Ewald okazała się bardziej konsekwentna i skuteczna, triumfując z wynikiem 6:3.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News