A A+ A++

Do niedawna górnictwo kryptowalut dynamicznie się rozwijało. Chociaż zakończenie wydobywania Ethereum było poważnym ciosem dla tego rynku, nadal można usłyszeć o kopaniu wirtualnych walut, jednak proceder ten powoli staje się coraz trudniejszy. Wenezuela postanowiła całkowicie zdelegalizować wydobycie kryptowalut, w tym Bitcoina. Stanowi to całkowite przeciwieństwo polityki prowadzonej przez San Salwador, który uczynił monetę Bitcoin legalnym środkiem płatniczym.

Wenezuela zakazuje kopania kryptowalut, uzasadniając tę decyzję walką z korupcją oraz problemami energetycznymi kraju. Mimo to wielu ekspertów nie zgadza się ze stanowiskiem władz państwowych.

Wenezuela delegalizuje wydobycie kryptowalut. Powodem korupcja i częste blackouty, choć eksperci twierdzą inaczej [1]

Bitcoin i Ethereum pojawiają się na brytyjskiej giełdzie papierów wartościowych. To kolejny duży krok w adaptacji kryptowalut

Władze Wenezueli postanowiły zakazać wydobycia kryptowalut, podczas gdy w innych częściach świata powstają aktywa giełdowe oparte na kursach wirtualnych walut. Decyzję tę uzasadniono długotrwałą walką z korupcją oraz trwającymi od 2009 roku problemami energetycznymi kraju. Zakaz ma na celu zmniejszenie nadmiernego zużycia energii i zapewnienie stabilniejszych dostaw dla ludności cywilnej oraz gospodarki. Eksperci, na których powołuje się AlbertoNews, przypisują kryzys energetyczny w Wenezueli nieodpowiedniej konserwacji, przestarzałej infrastrukturze energetycznej oraz braku niezbędnych inwestycji w sieć energetyczną.

Wenezuela delegalizuje wydobycie kryptowalut. Powodem korupcja i częste blackouty, choć eksperci twierdzą inaczej [2]

Na portfel Satoshiego Nakamoto trafiło 26,9 bitcoinów. Prezent od bogacza, a może wielki powrót autora kryptowaluty?

Dodatkowo niedawno władze wenezuelskie skonfiskowały dwa tysiące koparek kryptowalut w Maracay w ramach operacji antykorupcyjnej. To nie pierwszy taki przypadek interwencji służb przeciwko wydobyciu kryptowalut w tym państwie. We wrześniu ubiegłego roku władze skonfiskowały sprzęt do wydobywania Bitcoina z więzienia kontrolowanego przez gang, wraz z bronią, podczas nalotu z udziałem ponad 11 tysięcy żołnierzy. Rafael Lacava, gubernator stanu Carabobo, wezwał obywateli do zgłaszania nielegalnych działań, mówiąc wprost: “Jeśli Sąsiedzie widzisz dom, który jest w to zamieszany, powiedz mu, aby wyłączył sprzęt górniczy lub zgłoś to. Kiedy prąd zostaje odcięty, tracisz prąd, ponieważ ktoś inny nielegalnie zarabia pieniądze”.

Źródło: UNLOCK Blockchain, BeinCrypto, X (@AsonacripVe)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŻółty Marsz Nadziei i 30 lat świdnickiego „Hospicjum”. Zaczęło się od pomysłu pielęgniarek [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZ jakimi sprawami do strażników miejskich? Niemal ze wszystkimi – mówi komendant Agnieszka Pawłow