W sobotnie popołudnie Puszcza Niepołomice na stadionie Cracovii, który w ekstraklasie jest ich domowych obiektem, zagrała innym beniaminkiem, ŁKS-em Łódź. Priorytetem obu ekip jest przede wszystkim utrzymanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a po ostatnim meczu bliżej tego celu są piłkarze Tomasza Tułacza.

“FIFA” odchodzi do przeszłości. Powstało “EA Sports FC 24”

Puszcza wygrała drugi mecz w ekstraklasie, a piłkarz ŁKS-u zaliczył bardzo ciekawe zawody

Po pierwszej połowie to piłkarze Puszczy Niepołomice schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. W 23. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Piłka trafiła przed pole karne do Artura Siemaszko, który z prawie 30 metrów uderzył z dystansu. Po strzale zawodnika gospodarzy futbolówka trafiła w rękę jednego z piłkarzy ŁKS-u. Sędzia podbiegł do monitora VAR, po czym podyktował rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Artur Craciun, który wykorzystał szansę, wyprowadzając zespół z Małopolski na prowadzenie.

Tuż na początku drugiej połowy goście wzięli się za odrabianie strat. Piłkarze Kazimierza Moskala popisali się bardzo składną akcją, po której Kay Tejan otrzymał piłkę piątym metrze przed bramką Puszczy i silnym strzałem na krótki słupek pokonał bramkarza gospodarzy.

Asystę przy golu Holendra zaliczył Adrian Małachowski, który pojawił się na murawie w drugiej części gry, w 46 minucie. Dokładnie 10 minut później 25-latek źle przyjął piłkę, po czym próbował ratować się brutalnym faulem. Chwilę później arbiter wyjął z kieszeni czerwoną kartkę i odesłał zawodnika do szatni. Dla 25-latka był to naprawdę “spektakularny” debiut na poziomie ekstraklasy.

Przed transferem do ŁKS-u Małachowski błąkał się po zespołach, takich jak Znicz Pruszków, GKS Bełchatów czy niemieckie 1.FC Magdeburg i SV Waldhof Mannheim, występujące kolejno w 2. i 3. lidze. Podczas obecnego okienka pomocnik wrócił do Polski i miał okazję rozegrać pierwsze spotkanie w ekstraklasie. Jak widać, było ono słodko-gorzkie.

Grająca w przewadze Puszcza Niepołomice wykorzystała nieobecność jednego z piłkarzy ŁKS-u i w 73 minucie Mateusz Cholewiak po ciekawej akcji z ataku pozycyjnego strzelił bramkę na 2:1. W następnych fragmentach meczu zawodnicy Tułacza mimo czerwonej kartki rywali dosyć niechętnie utrzymywali się przy piłce, nieco rozpaczliwie broniąc jednobramkowej przewagi. Ostatecznie udało im się zwyciężyć. Była to druga wygrana Puszczy w tym sezonie. Obecnie po sześciu meczach małopolski beniaminek uzbierał siedem punktów, a drużyna z Łodzi ma na koncie sześć oczek.

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 2:1

Bramki: 25′ Artur Craciun, 46′ Kay Tejan, 73′ Mateusz Cholewiak