A A+ A++

Wczoraj rozpoczęły się oficjalne obchody Roku Ignacjańskiego. Węgierska prowincja Towarzystwa Jezusowego przygotowała z tej okazji grę planszową pt. „Misja – Co wnieśli jezuici w nasze życie?”.

„Gracze będą mogli poznać lepiej historię jezuickich misji i dzieł. Pytania i odpowiedzi rozwiewają wiele fałszywych przekonań i pogłębiają wiedzę historyczną łącząc rozrywkę z edukacją” – opisano na stronie www.jezuici.pl. W grze nie zabraknie też elementów sprzyjających współpracy między graczami, czyli nie ma zwycięstwa bez solidarności i dobrych uczynków.

W przygotowaną grę może zagrać od 2 do 4 osób w wieku od 9 do 101 lat. Jak zapowiadają pomysłodawcy, na jedną rozgrywkę potrzeba niecałej godziny.

Przygotowany projekt ma również element charytatywny – 3% od ceny każdego zestawu będzie przeznaczone na pomoc jezuickim misjom w Afryce. Instytucje, które chciałyby współpracować w tworzeniu innych wersji językowych i w dystrybucji gry powinny się skontaktować za pośrednictwem strony www.themission.world.

– Myślę, że to doskonały pomysł, by w ciekawy sposób przybliżyć historię naszego zgromadzenia. Zwłaszcza dla młodszych pokoleń, ale nie tylko. Być może powstanie także polska wersja językowa tej gry – mówi dyrektor naczelny WAM, o. Jakub Kołacz SJ.

Towarzystwo Jezusowe zostało założone w 1534 r. przez św. Ignacego Loyolę. W ciągu swego istnienia lat istnienia jezuici dali Kościołowi 52 świętych, 180 błogosławionych oraz 2 Doktorów Kościoła. Do Polski jezuici zostali sprowadzeni przez kard. Stanisława Hozjusza w 1564 r.

Rozpoczęty wczoraj Rok Ignacjański ma związek z wydarzeniem sprzed 500 lat. 20 maja 1521 r. Ignacy z Loyoli jako żołnierz armii króla hiszpańskiego został poważnie ranny w nogę i po tym wydarzeniu rozpoczął drogę nawrócenia. Rok Ignacjański będzie trwał do 31 lipca 2022 r.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBp Libera: każdy kościół jest domem Bożym i bramą do Nieba
Następny artykułAleksandra Dulkiewicz w “Gościu Wydarzeń” [OGLĄDAJ] od 19:20