A A+ A++

Składowanie węgla w workach zapobiega spadkowi jego wartości opałowej.

Zazwyczaj jedna dostawa węgla wystarcza nam na cały sezon grzewczy. To wiąże się z jego długotrwałym przechowywaniem, sięgającym nawet kilku miesięcy. Wybierając opał, należy więc wziąć pod uwagę sposób jego dostarczenia oraz składowania. Do wyboru mamy dwie opcje: materiał luzem oraz wysokiej jakości produkt workowany, który oferują renomowani sprzedawcy, m.in. https://najlepszyekogroszek.pl/. Decyzja jest istotna – nie chodzi tylko o wygodę, jaką bez wątpienia gwarantuje węgiel czy miał workowany, ale także inne korzyści. Porównując te dwie opcje, należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry decydujące o efektywności opału. Materiał składowany luzem, nadmiernie suchy, często wręcz przesuszony, wcale nie jest dobrym surowcem opałowym i często podlega degradacji. Produkt nieodpowiednio składowany i przechowywany na powietrzu wietrzeje, przez co traci kaloryczność. Bezpośrednio przekłada się to więc na spadek jego wartości opałowej – musimy przez to spalić więcej surowca.

Oczekujesz wygody podczas palenia w piecu? Postaw na węgiel w workach

O przewadze węgla dostarczanego w workach nad produktem luzem świadczą nie tylko lepsze parametry przekładające się bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji. Ogromną zaletą pakowanego materiału jest także wygoda – dostawy, składowania i eksploatacji. Nie musimy ładować węgla na taczkę, przewozić i przerzucać łopatą do – bardzo często – małego, wąskiego otworu prowadzącego do piwnicy. Węgiel workowany dostarczany jest na wygodnych paletach. Wystarczy więc przy użyciu prostego wózka paletowego przetransportować ładunek w dogodne miejsca. Cała czynność zajmie maksymalnie kilka/kilkanaście minut. Jeśli chcemy przenosić lub przewozić worki pojedynczo, również nie będzie to problemem – jeden worek to 25 kg węgla, natomiast cała paleta to 20 worków.

Jak węgiel workowany przekłada się na komfort palenia w piecu? Załadunek lub uzupełnienie trwa zaledwie chwilę. Wystarczy rozciąć worek i jego zawartość wsypać do pieca, kotła lub podajnika. Węgiel workowany sprzyja też zachowaniu porządku w pomieszczeniu, ponieważ nie leży luzem w kotłowni. Dzięki temu nie roznosimy węgla czy sadzy po pozostałych częściach nieruchomości, a samo pomieszczenie nie jest tak mocno zapylone. Dzięki temu mamy o wiele mniej sprzątania, gdy sezon grzewczy dobiegnie końca.

Czym kierować się zamawiając węgiel workowany?

Niezależnie od rodzaju pieca i opału, jakiego używasz, zawsze wybieraj dostawców, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami klientów i są w stanie zagwarantować Ci jakość swojego asortymentu. Nie zapominaj, że cena często nie jest wyznacznikiem gatunku paliwa, lecz może być pewną wskazówką.

Wybierając rekomendowanych sprzedawców, masz pewność, że wykorzystasz potencjał swojego systemu grzewczego przy zachowaniu wygody i maksymalnej wydajności oraz efektywności. Ekogroszek lub węgiel będą palić się dłużej, zaoferują więcej ciepła i mniej popiołu oraz ewentualnych spieków. To realnie przekłada się na Twoje oszczędności.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPonad 1 mln.zł dla m. Koła z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na budowę ul. Staffa i Szymborskiej!
Następny artykułOświęcim. Dzienny Dom Pomocy oferuje maseczki dla seniorów z Oświęcimia. Wystarczy zadzwonić