A A+ A++

Nie tylko zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego Tarnobrzega 2022 jest według Kolegium RIO niezgodny z uchwałą tarnobrzeskiej Rady Miasta. Jak dowiedzieliśmy się od zastępcy Naczelnika WIAS RIO w Rzeszowie, wymogom ustalonym w uchwale nr XI/110/2019 Rady Miasta Tarnobrzega nie odpowiadają jeszcze trzy tzw. duże projekty.

Przypomnijmy, Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie uchwałą nr VII/535/2022 z dnia 1 marca 2022 r. unieważniło uchwałę budżetową miasta Tarnobrzega w części dotyczącej zaplanowania w ramach budżetu obywatelskiego wydatku w kwocie 1.560.000,00 zł na finansowanie zadania pod nazwą „Miejskie chodniki – przyjazne i bezpieczne”. Jeszcze na etapie opiniowania uchwały budżetowej Tarnobrzega na rok bieżący RIO wskazywało, iż projekt ten został wybrany z naruszeniem przepisów dotyczących tarnobrzeskiego budżetu obywatelskiego.

Jednocześnie w marcowej uchwale Kolegium RIO nakazało realizację projektów pn. „Wykonanie chodnika przy ul. J. Słomki” oraz „Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim”, mimo iż projekty te w głosowaniu zajęły kolejno szóste i trzecie miejsce.

O to dlaczego Kolegium RIO nie wskazało do realizacji projektów które zajęły miejsca drugie, czwarte i piąte zapytaliśmy zastępcę naczelnika WIAS RIO w Rzeszowie.

– Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie, ustalając uchwałą nr VII/535/2022 z 1 marca 2022 r. budżet miasta Tarnobrzega w części dotkniętej nieważnością, ujęło w nim wydatki na te projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego miasta Tarnobrzega na 2022 rok, które były zgodne z postanowieniami uchwały nr XI/110/2019 Rady Miasta Tarnobrzega z 24 kwietnia 2019 r. w sprawie budżetu obywatelskiego miasta Tarnobrzega (jednolity tekst: Dz. Urz. Woj. Podk. z 2021 r. poz. 3793) – informuje portal NadWisłą24.pl Beata Łajtar.

– W oparciu o dokumenty przedstawione przez miasto Tarnobrzeg, Kolegium Izby ustaliło, że projekty: „»Siarkowiec«-Osiedle Marzeń”, „Remont ulicy Stanisława Piętaka boczna – po powodzi w 2010 roku” i „Modernizacja bocznych ulic – Stanisława Wyspiańskiego i Jana Tracza” nie odpowiadają wymogom ustalonym przez Radę Miasta Tarnobrzega we wskazanej wyżej uchwale – dodaje.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Częstochowie: Sparing Włókniarza z GKM-em Grudziądz w innym terminie
Następny artykułAustralia celnie uderza w oligarchę Kremla. Putin też się przysłużył