Liczba wyświetleń: 247
Ocena ryzyka na lata 2023–2024 przeprowadzona przez europejską agencję graniczną Frontex pokazuje, że zdecydowana większość nielegalnych najeźdźców-migrantów, bo około 92 procent, to mężczyźni, a zaledwie 8 procent to kobiety. Są to dane z ubiegłego roku, choć oczekuje się, że w tym roku będą podobne.
Ustalono, że 33 procent nielegalnych imigrantów to Afgańczycy, 15 procent to Syryjczycy, a 10 procent to Turcy. „Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku liczba nielegalnych wjazdów może wzrosnąć, zgodnie z ogólnie oczekiwaną wyższą presją migracyjną na granicach zewnętrznych UE” – ostrzega Frontex. „Jednocześnie wzmożony ruch pojazdów na wybranych przejściach granicznych (nie wspominając o ewentualnych zmianach okoliczności podczas przekraczania lądowych przejść granicznych w trakcie wprowadzania systemu wjazdu/wyjazdu) zwiększa ryzyko, że nielegalni imigranci pozostaną niewykryci, często w sytuacji zagrożenia życia i nieludzkich warunkach”.
Okazuje się, że zdecydowana większość tych nielegalnych imigrantów pochodzi z krajów muzułmańskich, głównie Afganistanu i Syrii, „gdzie można spodziewać się jednego z największych wzrostów migracji do Europy”. Przybywają z narkotykami. W 2022 r. statystyki Unii Europejskiej pokazały, że zgłoszono 1898 przypadków przemytu przez nielegalnych migrantów co najmniej 252 tony nielegalnych narkotyków do Europy.
Chociaż większość uchodźców z Ukrainy po wybuchu wojny stanowiły kobiety, większość nielegalnych migrantów napływających z Afryki i Bliskiego Wschodu to młodzi mężczyźni w wieku poborowym, którzy nie uciekają przed wojną czy prześladowaniami, ale są raczej imigrantami ekonomicznymi szukającymi bezpłatnego socjalu. Liczba wniosków o azyl również wzrosła w tym roku o 28 procent w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r., co sugeruje, że coraz więcej nielegalnych imigrantów próbuje przedostać się do Europy.
Najnowsze dane opublikowane przez Agencję Unii Europejskiej ds. Azylu (EUAA) pokazują, że UE jest obecnie na dobrej drodze do otrzymania ponad miliona wniosków o azyl w 2023 r. Na początku września liczba wniosków wynosiła około 519 000. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba wniosków o azyl w całym bloku wrosła wykładniczo. Już w tym roku widoczny jest wzrost o 28 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, a zeszłoroczne dane były o 53 procent wyższe niż w 2021 roku.
W pierwszej połowie 2023 r. liczba wniosków o azyl w UE była na drugim miejscu pod względem wielkości i pobiła dotychczasowy rekord z pierwszej połowy 2016 r. Należy też pamiętać, że liczby te nie uwzględniają czterech milionów ukraińskich uchodźców, którzy przedostali się do Europy od początku wojny ukraińsko-rosyjskiej.
Proponowany pakt migracyjny UE, który zmuszałby państwa członkowskie do przyjmowania „sprawiedliwej części” osób ubiegających się o azyl, pod groźbą kar finansowych, spotkał się z ostrym sprzeciwem zarówno Polski, jak i Węgier.
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: WolneMedia.net
Poznaj plan rządu!
OD ADMINISTRATORA PORTALU
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS