A A+ A++

Kanwą orzeczenia był wniosek o interpretację podatkową. Spółka umożliwia swoim klientom zawarcie szeregu umów związanych z używaniem samochodów osobowych, w tym leasingu oraz najmu długo- i krótkoterminowego.

Pojazdy używane do działalności podlegają ubezpieczeniu AC, OC, NW i GAP. Te ostatnie – jak wyjaśnia w swoim artykule na łamach “Rzeczpospolitej” Aleksandra Tarka – to ubezpieczenie specjalne, od utraty wartości pojazdu w przypadku szkody całkowitej, np. kradzieży czy zniszczenia. GAP stanowi uzupełnienie polisy AC i pozwala otrzymać dodatkowe odszkodowanie, które pokrywa różnicę między sumą, za jaką auto kupiono, wyleasingowano czy wynajęto, a wypłaconym z AC, które jest określane na podstawie aktualnej wartości rynkowej.

Spółka była przekonana, że polisa GAP nie podlega ograniczeniu limitującemu od 2019 r. możliwość zaliczenia składki w koszty do kwoty 150 tys. zł przyjętej jako wartość auta na polisie.

Innego zdania był fiskus, który uznał, że całą składkę można wliczyć w koszty, ale tylko gdy wartość przyj … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpacer fotograficzny po Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój
Następny artykułMichał Kubiak po siedmiu latach opuszcza japoński Panasonic Panthers