A A+ A++

Wczorajsze warsztaty edukacyjne przyciągnęły tłumy młodzieży, którzy w Hali Sportowej zgłębiali temat cyberprzemocy. Wydarzenie, zorganizowane przez Fundację #DOBRY Hasztag, miało na celu zwiększenie świadomości wśród młodzieży o skutkach i konsekwencjach hejtu w sieci.

  1. Udział wzięło ponad 3,5 tysiąca uczniów szkół średnich.
  2. Program “Akcja-RELacja! hejt MMA” używa języka młodzieży do przekazywania ważnych treści.
  3. Spotkanie uświetnili znani influencerzy i psycholodzy.
  4. Wydarzenie zakończyło się koncertem zespołu Chłopcy z Placu Broni.

Podczas spotkania, które odbyło się w naszej lokalnej hali sportowej, uczniowie mieli okazję nie tylko słuchać, ale i aktywnie uczestniczyć w warsztatach. “Nie jesteście sami w walce z hejtem” – podkreślali organizatorzy, wskazując na znaczenie wsparcia i edukacji w tej dziedzinie.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, obecny na wydarzeniu, mówił: Najważniejsze, że usłyszycie tu autentyczny język, czasem drastyczny, ale to codzienny język, który doskonale znacie i rozumiecie. Nie będzie owijania w bawełnę, bo problem hejtu wymaga mocnych środków. Jego słowa podkreślały wagę bezpośredniego i otwartego dialogu o problemach współczesnej młodzieży.

Mateusz Masior, prezes Fundacji #DOBRY Hasztag, podzielił się refleksjami na temat skuteczności programu: Wiemy, że to program skuteczny, który działa i uwrażliwia młodych ludzi na zjawisko hejtu, a w perspektywie czasu zmienia ich percepcję. Takie mamy informacje zwrotne. Jego słowa potwierdzają, że edukacja i otwarta rozmowa są kluczowe w kształtowaniu świadomych postaw wśród młodzieży.

Wydarzenie zakończyło się dynamicznym koncertem, który był symbolicznym akcentem zakończenia dnia pełnego ważnych lekcji i emocji. Organizatorzy mają nadzieję, że takie inicjatywy będą miały długofalowy wpływ na młode pokolenie, które codziennie korzysta z internetu.

Źródło: Urząd Miasta Częstochowa

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Rzecz o Aniołach” w rzeszowskim BWA. Maria Monikowska-Tabisz świętuje 50-lecie pracy twórczej
Następny artykułW Poroninie powstaje nowy budynek OPS