A A+ A++

Zamojski Dom Kultury zaprasza wszystkich w wieku powyżej 15 lat na warsztaty muzyczne pn. „Jazz stary i nowy”. Po warsztatach zaplanowano koncert Bach Jazz Collective.

Warsztaty odbędą się w sobotę 16 września w Zamojskim Domu Kultury. Początek o godz. 16:00. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Program warsztatów przeplatanych sporą dawką muzyki na żywo:
1) Blues – kilka słów o bluesie.
2) Era Swingowa (lata 20-30): Krótka prezentacja o początkach jazzu i charakterystycznych cechach ery swingowej.
3) Bebop, Hardbop i Cool Jazz (lata 40-50): Omówienie ewolucji jazzu w kierunku bardziej skomplikowanych struktur muzycznych i artystów tej dekady.
4) Free Jazz i Avant-Garde (lata 60): Wyjaśnienie rewolucji w jazzie, eksperymentów dźwiękowych i roli spontaniczności.
5) Różne barwy jazzu – latin, jazz-rock, funk (lata 70-80): Omówienie połączenia jazzu z rockiem, funkiem, elektroniką i wpływowych artystów tamtej dekady.

Po warsztatach, o godzinie 18:00 zaplanowano koncert Bach Jazz Collective. Wstęp wolny.

W programie nowe interpretacje utworów Bacha.

Opracowania otwartych form to hołd składany Bachowi i uznanie jego geniuszu. Tego rodzaju eksperymenty pokazują, że jego muzyka jest absolutnie ponadczasowa i niezwykle wyrazista. Pomiędzy barokowymi kompozycjami mistrza z Lipska a estetyką muzyki jazzowej występuje mnóstwo analogii. Twórczość Bacha cechowała różnorodność, improwizacja oraz zbliżona motoryka – równomierne i dynamiczne sekwencje akordów lub pojedynczych dźwięków. Projekt zespołu Bach Jazz collective to zabawa dźwiękiem, frazą, artykulacją i mistrzowskimi popisami we współpracy z instrumentami. Bach Jazz collective łączy nietknięty zapis mistrza, z klasycznym jazzem aż do free jazzowych uniesień. Barok i Jazz? Yes! To dwa świetnie koegzystujące ze sobą światy.” – czytamy w komunikacie prasowym.

Zagrają:

Bartek Halicki – puzonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny i sekcyjny. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Lider zespołu Bartek Halicki Septet, z którym wydał album “Etnograf”. Puzonista Eljazz Big Band.

Witold Janiak – pianista i organista jazzowy, kompozytor. Zwycięzca Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat nagrody Stowarzyszenia Melomani w 2009 i 2014 roku.

Kamil Miszewski – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie. Współpracował m. in. z: Alicją Majewską, Filharmonią Narodową, Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Nieoczywista fuzja i nowoczesne aranżacje. Muzyka prezentowana przez trio to egzotyczne połączenie brzmienia puzonu z organami Hammonda i zestawem perkusyjnym. Awangardowe brzmienie projektu wynika z fuzji wybitnej techniki kompozytorskiej J. S. Bacha i melodyjności jego utworów z nowoczesnym rysem harmonicznym opracowanym przez autora aranżacji – Bartka Halickiego. Projekt jest doskonałą muzyczną przygodą i doświadczeniem dla słuchacza zainteresowanego zarówno muzyką jazzową jak i barokową.” – zapraszają organizatorzy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW piątek o godz. 18 na Opolszczyźnie zawyły syreny. To hołd dla strażaków, którzy zginęli w akcji
Następny artykułNerwowe zachowanie zdradziło 29-latka