A A+ A++

Szpital Świętej Anny, działający od 70 lat na warszawskiej Ochocie, który zajmował się chirurgią urazową, czekają zmiany. Większość oddziałów ma zostać zamknięta, a placówka zmieni profil działalności.

W szpitalu, działającym przy ulicy Barskiej w Warszawie bez zmian zostaną tylko dwa oddziały: chorób wewnętrznych (z pododdziałem kardiologii i gastroenterologii), a także rehabilitacyjny. Nie będzie już oddziału chirurgii ogólnej i gastroenterologicznej oraz oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej. Pierwszy oddział przeniesie się do bemowskiego Attis przy ul. Górczewskiej. Chirurgia urazowo-ortopedyczna będzie działać w Szpitalu Bródnowskim, zaś część kontraktu z zakresu tego oddziału będzie realizował Stocer w Konstancinie-Jeziornie.

Szpital Świętej Anny do zamknięcia

Dyrekcja szpitala została poinformowana przez księgowość „Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER”, że czas na „restrukturyzację” – co w praktyce oznacza, że większość oddziałów szpitala ma być zlikwidowana.

Zalany szpital w Nysie pilnie potrzebuje tomografu

Marta Milewska, rzeczniczka prasowa marszałka Mazowsza, któremu podlega szpital, powiedziała “Stołecznej”, że przeniesienie oddziałów odbędzie się z powodu modernizacji dwóch budynków przy Barskiej.

– Odnowienie zużytej infrastruktury szpitala św. Anny to konieczność. Budynki szpitalne powstały w 1952 r. i od przeszło 40 lat nie przechodziły gruntownej modernizacji. Niestety przekłada się to na zły stan epidemiologiczno-sanitarny, co w przypadku placówki ochrony zdrowia jest nieakceptowalne. Świadczą o tym kolejne decyzje i zalecenia sanepidu. Co ważne dla mieszkańców Ochoty, na miejscu pozostaną wszystkie obecnie funkcjonujące poradnie, nocna i świąteczna pomoc lekarska, a także część oddziałów – mówi Marta Milewska.

 Z informacji, jakie udało się uzyskać, zostać ma jedynie 20-łóżkowy oddział internistyczny i oddział rehabilitacji. Reszta szpitala ma być przekształcona na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL). 

Szpital działa tylko do końca roku

Spółka „Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER” zarządza trzema szpitalami w okolicach Warszawy. To m.in. Szpital im. prof. M. Weissa w Konstancinie-Jeziornej i Szpital Kolejowy w Pruszkowie. Trzecim szpitalem jest właśnie szpital chirurgii urazowej, Świętej Anny, i to on znalazł się na liście do „restrukturyzacji”. Z pisma, które dotarło do personelu, jasno wynika, że szpital będzie zamknięty z powodów finansowych. 

Szpital w Bolesławcu będzie współpracować z Politechniką Wrocławską
Szpital w Bolesławcu będzie współpracować z Politechniką Wrocławską

–  Zarząd (…) po dogłębnej analizie ekonomiczno-finansowej sytuacji jednostek organizacyjnych, podjął decyzję o zmianach organizacyjnych… – brzmiał fragment pisma zarządu STOCER sp. z o.o.

Zwolnienia w szpitalu św. Anny

– Zgodnie z założeniami restrukturyzacji do dnia 31 grudnia 2024 roku dotychczasowa działalność lecznicza Szpitala Chirurgii Urazowej św. Anny pozostaje bez zmian – czytamy w piśmie Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER. 

Nie obędzie się bez zwolnień. Władze spółki Stocer zapowiedziały, że rezygnują z umów cywilnoprawnych na rzecz pracowników, którzy mają umowy o pracę. Część osób znajdzie zatrudnienie w kilku placówkach w strukturach Stocera. Szacuje się, że pracę straci ok. 20 osób.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFotochromy wracają do łask. Te soczewki ułatwiają życie i świetnie wyglądają
Następny artykułZBP z gotowym moratorium kredytowym dla powodzian