Wieczorna, rozgrzewająca kąpiel to dla wielu moment na relaksację i odprężenie się po ciężkim i intensywnym dniu. Dlatego też umieszczenie wanny w łazience jest bardzo istotne. Niekiedy jednak plany dotyczące tego elementu wyposażenia krzyżuje niewielki metraż pomieszczenia. Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu łazienki, aby znaleźć w niej wystarczającą ilość miejsca na wannę?
Wybór wanny do niewielkiej łazienki
Na początku warto zaznaczyć, że we wnętrzu o ograniczonej przestrzeni również można wstawić wannę — zarówno wolnostojącą, jak i model do zabudowy. Wszystko dlatego, iż na rynku dostępnych jest ich wiele w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Dużym zainteresowaniem cieszą się wanny, które spełniają jednocześnie funkcję prysznica.
Aby były w pełni praktyczne i funkcjonalne, warto rozważyć zakup dodatkowego akcesorium, które zabezpieczy łazienkę przed rozpryskiwaną w trakcie prysznica wodą. Mowa tutaj o parawanach nawannowych. Do wyboru jest kilka modeli, w tym opcja parawanu wahadłowego, składanego, przesuwnego i montowanego na stałe. Ten dodatek sprawi, że zwykła wanna przyjmie formę częściowo osłoniętej kabiny prysznicowej. Sprawdzi się zarówno podczas stosowania klasycznych baterii, jak i przy deszczownicach.
Jeżeli uważasz, że jest to rozwiązanie idealne do Twojej łazienki, zapoznaj się z propozycjami takich parawanów na stronie: https://komfort.pl/k/wanny?typ_produktu_wanny=parawany-nawannowe.
Kształt wanny — która opcja najlepiej spisze się na ograniczonej przestrzeni?
Jednym z najlepszych modeli do małej łazienki są wanny prostokątne. Nawet jeżeli szerokość łazienki jest niewielka, wciąż będzie można zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Ustawienie takiego elementu wyposażenia tuż przy ścianie umożliwi zaaranżowanie pozostałej przestrzeni w dowolny sposób. Dzięki temu łazienka nie tylko jest praktyczna, ale i pięknie się prezentuje, wpisuje w aktualne trendy i estetyczne oczekiwania użytkowników.
Małe prostokątne wanny, dzięki swojemu geometrycznemu kształtowi, nie zakłócają harmonii panującej w łazience. Są mniejszej pojemności, dlatego też nie zużyje się tak dużo wody. Co więcej, maksymalnie wykorzystuje się ich możliwości, ponieważ ich obudowa nie zajmuje tak dużo miejsca, jak to np. bywa w przypadku modeli narożnych.
Kolejną zaletą małej prostokątnej wanny jest to, że skorzysta z niej zarówno senior, jak i najmłodsi członkowie rodziny. Kąpiel w takim modelu będzie dla nich na pewno bardziej komfortowa i bezpieczniejsza niż w dużej wannie. Co więcej, w takim modelu o niedużych rozmiarach przygotowanie kąpieli zajmuje mniej czasu, a woda wolniej się ochładza.
Odpowiednio urządzona strefa kąpielowa może zapewnić wygodę jej użytkowania także w małych łazienkach. Ważne, aby przemyśleć rozkład poszczególnych elementów wyposażenia i pomyśleć o zakupie akcesoriów wielofunkcyjnych, jak chociażby wanna prostokątna z parawanem. Decydując się na taką opcję, z kąpieli będzie mógł skorzystać każdy właściciel niewielkiej łazienki.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS